Oczywistością jest, że jedzenie powinno być nie tylko smakowite, ale i nadzwyczajnie podane. Właśnie dlatego też firmy cateringowe zwracają gigantyczną uwagę na estetykę podania posiłków. Catering obejmuje bo nie jedynie przygotowanie dań, niemniej jednak także obsługę gości i dekorację stołów. Nim zatem zjawią się zaproszeni goście pracownicy firmy cateringowej ozdabiają stoły oraz rozkładają talerze oraz sztućce. W zależności od mody, nurtów, charakteru uroczystości oraz oczekiwań klienta dekoracja stołu może być różna. Chwilowo w wielu przypadkach stosuje się różnego typu tiule i szyfony w jasnych odcieniach, artystycznie ułożone na stole.

Nieraz ustawia się także świeczniki czy wazony ze świeżymi kwiatami. Zazwyczaj też przygotowuje się również dekoracje z owoców i warzyw. Niewątpliwie w wypadku organizacji imprezy służbowej ozdoby stołów są znacznie delikatniejsze i bardziej subtelne. Tak czy inaczej, i na służbowym bankiecie, i na uroczystości familijnej posiłki przygotowane przez jednostkę gospodarczą cateringową są nie tylko ucztą dla ciała, lecz też dla oka.

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że firmy cateringowe absorbują się nie jedynie przygotowaniem pokarmów i dostarczeniem ich na wskazane miejsce typu obiady domowe gorzów, ale również oferują obeznana obsługę przyjęcia. Można z tej opcji zrezygnować, pomimo tego w przypadku uroczystości na kilkadziesiąt ludzi taki rodzaj pomocy staje się konieczny.

Pracownicy firmy cateringowej zobowiązani są zrealizować należytą, uzależnioną od okazji, dekorację stołów. Muszą dbać o podawanie posiłków o trafnych porach oraz we właściwej kolejności. Powinni także zmieniać gościom talerze na czyste oraz usuwać możliwe zabrudzenia na stole powstałe w wyniku nieuwagi zaproszonych osób. Catering to zatem idealne rozwiązanie przy wielkich imprezach rodzinnych bądź bankietach firmowych, bowiem zwłaszcza wówczas pomocna jest ktoś, kto będzie odpowiadał za podawanie pokarmów, zmienianie talerzy i sztućców.

Powiada się, że pracobiorcy korporacji cateringowych są niezauważalni na imprezie, jednak ich pomoc jest bezcenna, skutkiem tego właśnie warto zdecydować się na takie rozwiązanie.