Usługi detektywistyczne zaświadczane są tylko oraz wyłącznie przez wyspecjalizowanych znawców, jacy posiadają licencję na wykonywanie zawodu detektywa. Jest to monitorowane i na bieżąco sprawdzane. Jakakolwiek figura, która pragnie zlecić jakiekolwiek zadanie detektywom powinna upewnić się, iż taką licencję posiada. Jest to znaczący dokument uprawniający do wykonywania rzeczowego zawodu. A jakkolwiek zarządzając sprawę detektywowi, płacąc za usługę wymagamy, żeby zadanie wykonane było przez oryginalnego detektywa a nie przez osobę podszywającą się pod niego.

Zwróćmy więc uwagę na to, jakiej osobie zlecamy zadanie, sprawdźmy oraz samego detektywa, jaki zajmuje się rozwiązaniem prowadzonej przez nas sprawy oraz agencję detektywistyczną, w jakiej taki detektyw pracuje. W większych miastach są gigantyczne agencje detektywistyczne skupiające wielu detektywów. W jednym miejscu pracują różni specjaliści, jacy specjalizują się w konkretnych sprawach. To naturalnie dzięki temu mamy pewność, że sprawa pozostanie rozpatrzona fachowo przez profesjonalistę znającego się na własnej pracy.

Jeśli chcemy zlecić jakieś zadanie detektywowi lub po prostu skonsultować się w rzeczowej sprawie musimy zameldować się do biura detektywistycznego. To naturalnie tym pracują detektywi, tam przyjmują petentów, rozpatrują co poniektóre zlecone im sprawy, kolekcjonują oraz przechowują dowody. Biura detektywistyczne, w jaki sposób biuro detektywistyczne, wyglądają niesłychanie różnie, z reguły jednakże są one szablonowymi biurami przypominającymi wszystkie inne, jakie znamy.

Ewidentne jest, że biuro takie musi być w słuszny sposób zabezpieczone. Wielokrotnie to oczywiście tam przechowywane są dowody w sprawie. A te są tajne. W biurach detektywistycznych pracują nie tylko detektywi zajmujący się kwestią. Bywa i tak, że detektyw ma pomocnika, sekretarkę. A biuro jest siedzibą, jest pewnego rodzaju centrum dowodzenia. Odwiedzając biuro detektywistyczne, rozmawiając z detektywem możemy się zorientować, jakim sposobem postępować w konkretnej sytuacji, co zrobić, na co zwrócić uwagę.