Od wielu lat nie wystarcza już tylko samo szczotkowanie zębów oraz lekarskie wizyty w gabinecie dentystycznym. Współczesny świat odontologii oferuje dużo możliwości, jak polepszyć w głównej mierze wygląd i kolor zębów. Jeśli zdarzy się tak, że by są krzywe, wbite bądź pokruszone z odsieczą idzie stomatologia estetyczna. Po pierwsze – trendy są aparaty ortodontyczne. Nadzwyczajną popularnością cieszą się pośród młodzieży gimnazjalnej i licealnej. Zauważa się również wzrost korzystania z dyspozycji ortodontycznych po 25 roku życia, aż do wieku bardzo dojrzałego.

Mistrzem w zakładaniu aparatów ortodontycznych będzie stomatolog ortodonta wyspecjalizowany w stomatologii estetycznej. Po drugie nieocenione będzie wybielanie zębów. W dentystyce estetycznej rodzajów jest wiele. Wszystko zależy od tego, jakie fundusze przeznaczymy na wybielenie. Ceny wahają się kilkuset do kilku tysięcy złotych. Stomatolog estetyczny powinien powiadomić pacjenta przed wybieleniem o konieczności wyeliminowania kamienia nazębnego i możliwości piaskowania i salingu.

Niekiedy już te metody przywracają śliczny wygląd zębom. U w dalszym ciągu nieusatysfakcjonowanych pacjentów stosuje się wybielanie chociażby metodą Zoom Advanced Power, lub systemem Beyond II. Są one najatrakcyjniejsze w Polsce, niemniej jednak stomatologia estetyczna rozwija się oraz nowych sposobów na wybielanie zębów bez ustanku przybywa – sprawdź nowość, czyli paski wybielające – jednoznaczny hit dla każdego. Po trzecie – wybite zęby nie są przyczyną do rozpaczy.

Oczywiście każdy wolałby posiadać całe zęby i zaoszczędzić pieniądze, ale jeżeli dojdzie do wybicia, połamania bądź zniekształcenia zębów odontologia estetyczna zna sposoby, by to naprawić. Są to miedzy innymi: szlifowanie zębów do linii prostej, czyli konturing, licówki ceramiczne, lub korony porcelanowe. Modne są również metody z użyciem kopozytu, czyli preparatu, eliminującego przebarwienia na zębach. Jest to tak nazwany bonding. Gabinety odontologii estetycznej zwłaszcza licznie odwiedzane są przez celebrytów, gwiazdy i ludzi bogatych.