Prowadząc własną jednostkę, z reguły powinniśmy korzystać z przewozu samochodowego. Jeśli działalność opiera się na pracy w terenie, wozy dla pracobiorców są niezbędnym sprzętem. Zakup kilku aut stanowi istotny wydatek dla firmy, nawet jeżeli koszty będą rozłożone na raty. Poza tym, dochodzą ponadprogramowe wydatki na ubezpieczenie floty, na przeglądy, na benzynę, na naprawy – trzeba w następstwie tego zastanowić się nad innym rezultatem.

Wypożyczalnia wozów ma perfekcyjną ofertę dla własnych kontrahentów – wolno wynająć jeden, lub parę aut osobowych na dowolny czas, podpisując stosowną umowę – przetestuj wypożyczalnia aut. Dogodne dla konsumentów są umowy średnioterminowe – od jednego do dwudziestu czterech miesięcy oraz długoterminowe od trzech do pięciu lat. Wydatek najmu uzależniony jest od ilości wozów, planowanego miesięcznego przebiegu kilometrów. Im dłuższy termin – tym poprawniejszą cenę uzyskamy w wypożyczalni. Dodatkowe pozytywy, to stały miesięczny budżet na wydatki związane z eksploatacją wozów – rata wynajmu oraz wydatki benzyny, i wymiana auta na inny egzemplarz w wypadku awarii. Negocjując umowę dotyczącą najmu samochodów dla pracowników firmy, powinniśmy pamiętać, że im dłuższy okres jej trwania, tym korzystniejsza będzie cena wynajmu. Niemniej jednak nie wyłącznie cena ma być tym magnesem dla nas.

Nieniepokojące są korzyści finansowe, oto kilka z nich – na okres najmu samochodów, mamy wyraźnie określoną tę pozycję w budżecie firmy, to znaczy, że przez najbliższe miesiące znamy miesięczną sumę dotyczącą wydatków powiązanych z eksploatacją samochodów. Po zakończeniu umowy, nie powinniśmy się niepokoić o to, za jaką kwotę sprzedamy samochody oraz dlaczego za tak niską. Po prostu wypożyczalnia aut tym się zajmuje, jako że samochody nie są własnością.

Następną zaletą jest utrzymanie zdolności kredytowej na wyższym poziomie, jako że nie zaciągnęliśmy jako firma kredytu na zakup samochodów. Wypożyczalnia gwarantuje serwis internetowy techniczny samochodów, gwarantując jego wysoka jakość, i w przypadku awarii samochodu wymieniany jest on na inny, zastępczy egzemplarz. Co więcej jesteśmy w stanie skorzystać w każdej chwili z pomocy technicznego centrum obsługi, które działa w ciągu całej doby.