O tym, iż kinkiety muszą być dopasowane do wystroju wnętrza wiemy wszyscy. Kinkiet nie może być zbyt przysadzisty, w kompletnie innej kolorystyce. Musi być dostosowany, ma obowiązek być dobry. I takiego poprawnego kinkietu ściennego wypatrujemy. A czasami przez dużo tygodni zastanawiamy się nad tym, który wzór, jaką wymiar kinkietu wybrać.

W punktach sprzedaży z oświetleniem jest tak okazały wybór, że zdołalibyśmy nawet oraz przez wiele godzin przyglądać się, oglądać kinkiety ścienne, wybierać, zastanawiać się. A wybór nie jest taki prosty. Najpierw dogłębnie zastanówmy się nad tym, jakie jest wnętrze naszego domu czy pomieszczenia, w którym zamierzamy zamontować kinkiet.

Określmy kolorystykę oraz styl takiego pomieszczenia. Kinkiety muszą współbrzmieć i z kolorami w pomieszczeniu oraz ze stylem, w jakim urządzone pozostało pomieszczenie – więcej o tym na domenie oświetlenie szynowe. W większości wypadków decydujemy się na kupno kinkietów, jakie są dość dyskretnym oświetleniem, które nie rzucają się w oczy. Są one taką subtelną dekoracją oraz ściany i kompletnego pomieszczenia. Wszystkie detale wyposażenia wnętrza domu muszą być dobrane w sposób bardzo rozważny oraz przemyślany.

Kupując takie detale inwestujemy, czasami znaczne pieniądze, skutkiem tego też nie pragniemy, aby stworzony przez nas wybór okazał się nietrafiony. W pomieszczeniu niesłychanie istotne jest oświetlenie, które montujemy i z jakiego korzystamy. W znacznych pomieszczeniach, jakim bez negowania jest na przykład salon niezastąpiony jest oczywiście żyrandol i to niejednokrotnie na parę żarówek.

Dzięki temu dopuszczalne jest regulowanie oświetlenia, możliwe jest włączanie światła kiedy tylko pragniemy. W pewnych sytuacjach potrzebujemy, aby w pomieszczeniu było jaśniej, w owym czasie włączamy większą ilość żarówek, w pewnych momentach zależ nam na przyciemnionym świetle a w owym czasie nienagannie sprawdzają się kinkiety ścienne. W wielu przypadkach kinkiety z powodzeniem mogą zastąpić żyrandol.

Perfekcyjnie sprawdzą się w sypialni, łazience, garderobie. Kinkiety nie dają zanadto mocnego światła, właśnie dlatego także w pomieszczeniach ogromnych nie mogą być głównym źródłem oświetlenia. Wówczas nieodzowne jest też zamontowanie żyrandola.