Drzewo towarzyszy ludzkości od niepamiętnych już epok. Było materiałem używanym do budownictwa już setki lat temu. Pozwoliło na rozwój przemysłu oraz samego budownictwa też. Wcześniej pozostawało, obok kamienia, jednym z nadrzędnych materiałów wykorzystywanych do wznoszenia oryginalnych budowli.

Obecnie, w dobie technologii informacyjnej i wszechobecnych materiałów syntetycznych, honorowane jest za luksus, na który nie każdy ma prawo sobie zezwolić. Także drewniane meble, schody, okna, jak oraz całe domy z niego wykonane zaświadczają o solidnej jakości i wysokim standardzie. Społeczeństwo objęte, szczególnie w kolosalnych miastach, szkłem, betonem oraz stalą rozpoczyna tęsknić za naturalnymi materiałami, takimi jak drewno właśnie. Coraz więcej ludzi, stojących przed decyzją o budowie mieszkania, czy zakupie oryginalnych mebli, skłania się ku zakupie materiałów drewnianych, które proponują wygodę i solidność Naturalnedrewno.pl. Wyższa cena, w rezultacie, się opłaca- drewno jest zdrowe, ekologiczne, ładne oraz trwałe. Użytkuje się je w wielu gałęziach budownictwa.

Moda na domy budowane z drzewa jest w Polsce, stosunkowo, młoda. Przyszła do nas zwłaszcza z Kanady i Skandynawii. To naturalnie w Kanadzie buduje się najwięcej drewnianych domów. Domy z drewna są budynkami niezwykle ekologicznymi i, tym samym, zdrowymi dla swych mieszkańców. Drzewo, pozostając w pełni naturalnym, jest również materiałem wybitnie solidnym oraz wygodnym do stosowania w budownictwie.

Domy drewniane konstruuje się z drewnianych bali o różnych grubościach. Są one dotąd suszone oraz impregnowane, co zabezpiecza je przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi i szkodnikami, jak owady, czy choćby grzyby. Ściany drewnianych domów ocieplane są na dwa sposoby: jeżeli składają się z indywidualnego bala, ogrzewany jest on od wewnątrz, jeżeli składa się z dwóch bali- ocieplenie umieszczone jest pomiędzy nimi. W baraki takich domów, drzewo użytkuje się także przy wykonaniu stolarki- drewniane są, w takim razie także, okna, drzwi, schody i parkiet. Wykonaniem oraz projektowaniem domów z drzewa trudni się w Polsce oraz na całym świecie coraz to znacznie więcej firm.