Budowle oraz pomieszczenia byłyby hermetycznie zamkniętą powierzchnią, gdyby nie drzwi. Gwarantują one wejście do środka i wyjście na zewnątrz każdego budynku. Rozróżnia się wiele typów pomieszczeń. Właśnie dlatego też konieczne jest konstruowanie i montowanie dobrych dla nich rodzajów drzwi. Typy drzwi można wydzielić na podstawie ilości skrzydeł oraz sposobu ich zaczepu. Fundamentalny podział wyróżnia główne rodzaje. Są nimi drzwi zewnętrzne i drzwi wewnętrzne. Drzwi zewnętrzne montowane są na zewnętrznej ścianie budynku. Wkracza się przez nie do środka budynku, skutkiem tego także nazywa się je też drzwiami wejściowymi zewnętrznymi.

Drzwi wewnętrzne gwarantują przejścia pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami znajdującymi się wewnątrz obiektu. Specyficzną odmianą drzwi są okna bielsko Stanowić mogą akcesoryjną barierę izolacyjną w blokach mieszkalnych. Prócz fundamentalnych rodzajów drzwi wyróżnia się jeszcze inne grupy oraz typy drzwi. Kwalifikują się do nich drzwi jedno- oraz dwuskrzydłowe, wahadłowe, przesuwne i harmonijkowe. Bez względu czy w domu czy w pracy zawsze ważne jest poczucie bezpieczeństwa.

Ażeby je zapewnić w budynkach montowane są drzwi antywłamaniowe. W porównaniu ze sztampowymi drzwiami są one solidniejsze. Mają wzmocnioną konstrukcję i wyposażone są w rozwiązania, jakie mają skomplikować ich zniszczenie lub wyważenie. Do tego mają wmontowane wyjątkowe atestowane zamki. Bezpieczeństwo gna w wielu przypadkach w parze z elegancją oraz estetyką.

Dzisiejsze drzwi antywłamaniowe z powodzeniem wolno zainstalować w mieszkaniach, znakomitych obiektach, archiwach oraz rozmaitych specjalistycznych pomieszczeniach. Ich montaż zaleca się nawet do ochrony cennych zbiorów sztuki. Producenci mają w własnej ogromnej ofercie wiele interesujących modeli drzwi, które różnią się pomiędzy sobą wzorami, kolorami i wykończeniem. Drzwi mogą być również wyposażone w łańcuch oraz wizjer. Proponowane jest również wyposażenie pomocnicze. Ze względu na stopień odporność na włamanie, drzwi dzieli się na parę klas. Poświadczenie o przynależności do klasy wydają wyznaczone placówki.