Prace nad różnego typu tkaninami trwają od wieków i każdorazowe poprawa receptury czy metody produkcyjnej stanowi autentyczny przełom w danym czasie. Dzisiaj miliardy roczne wydawane są na wypatrywanie oryginalnych materiałów oraz ich zastosowanie. W informatyce i motoryzacji tkaniny techniczne odgrywają coraz to pokaźniejszą rolę zwłaszcza właśnie dlatego, że współczesny klient wybierający drogi samochód bądź też elektronikę użytkową dla siebie, w żadnym wypadku nie chce rezygnować z właściwości estetycznych. Równocześnie niektóre stare oraz uznawane za mało interesujące tkaniny jak filc odkrywane są na nowo zwłaszcza za kwestią młodych i pomysłowych projektantów mody, jacy wprowadzają takie wysłużone włókniny na raz dodatkowy na rynek, pokazując masowemu odbiorcy, że bezustannie zaskoczyć wolno pomysłowym zagospodarowaniem tak niemodnego materiału. W jaki sposób się jednakże okazuje, jakakolwiek włóknina z pozoru w pełni nieatrakcyjna, może stać się interesująca przy znalezieniu dla niej należytej formy. Jest to coraz to częściej spotykany sposób na stworzenie kreatywnej instalacji lub szokującej kreacji.

Produkowanie oraz poszukiwanie nowych skuteczniejszych rozwiązań w sprawach używanych materiałów jest istotnym detalem działania na dzisiejszym rynku. Co poniektóre firmy robią wszystko, aby ciągle oferować oryginalne tkaniny techniczne, nawet jeśli ich prywatna linia produkcyjna nie potrzebuje tego w nadzwyczajnym stopniu – wypróbuj drecotton.pl. Własne patenty i oryginalne pomysły na pionierskie włókniny wolno bowiem z powodzeniem rejestrować oraz jedynie czekać na napływ pieniędzy z tytułu sprzedaży wszelkich swoich licencji.

Współczesna włóknina jest na wagę złota nie tylko w świecie przemysłu, jednakowoż chociażby w świecie kompetentnego sportu, gdzie minimalne nawet przewaga płynąca z użycia poprawniejszego stroju, może przełożyć się na ostateczne zwycięstwo lub porażkę zawodnika. W wypadku najlepszych federacji sportowych świata, wydatki na optymalizację strojów i wyposażenia sportowego sięgają nieraz dziesiątek milionów. Czasami odnieść sukces wolno jednakże pomysłowym wykorzystaniem tak starej tkaniny jak filc. Czego najlepszym dowodem jest drastyczny wzrost sprzedaży torebek z tego materiału.