Każde pomieszczenie w mieszkaniu powinno dudnić życiem, być wypełnione ciepłem oraz ogniskiem domowej miłości. Aranżując miejsce zamieszkania każdy stara się zadbać, nie jedynie o wygląd, ale w głównej mierze o samopoczucie jakie w nim dominuje. Istnieje kilka detalów wystroju wnętrza, jakie powodują wzrost poprawniejszego samopoczucia i dobry nastrój i przytulność pokoi. Jednym z takich elementów są książki, bez jakich dom staje się pusty. Drugim, nie mniej znaczącym szczegółem są fotografie. Najmniejsza fotografia umie wypełnić całe pomieszczenie.

Nieraz spotykanym szczegółem w mieszkaniach są ściany pełne ramek ze zdjęciami. Ramki z fotografiami dopełniają kompletne pomieszczenie, a dodatkowo ich fantazyjne i pomysłowe ułożenie oraz różnorodne formaty, zezwalają na ułożenie ciekawych i niesłychanie kunsztownych kompozycji, wzbogacających wystrój pomieszczenia – weryfikuje to fotografia wnętrz. Fotografie, znajdujące się w ramkach na ścianach, półkach, są w stanie dotyczyć umownej tematyki z życia, zarówno rodzinnego, jak oraz z wakacji. Dodatkowym detalem wystroju są fototapety, utworzone z własnoręcznie zrealizowanych fotografii i powiększonych na zamówienie do stosownych formatów. W każdym domu znajduje się miejsce w jakim zalegają stare albumy ze zdjęciami. Jest również miejsce w którym składuję się fotografie ułożone w kopertach, czekające na umieszczenie w albumach. Po wywołaniu odpowiedniej ilości fotografii, nadchodzi czas na ich ułożenie w albumach.

Tworzenie albumu jest nadzwyczaj ciężką oraz zagmatwana czynnością, albowiem układając zdjęcia opowiada się ważną historie czy też zdarzenie, niemniej jednak nie pragnie się zanudzić, w późniejszym czasie, oglądających. Ważnym detalem układania fotografii w albumach jest to by połączyć dynamiczny przebieg opowieści ze spokojną tonią kompletnego albumu. Prostą metodom na zachowanie dynamiki w albumie jest wybór, nie więcej niż 20 fotografii z jednego wydarzenia, jak też mieszanie zdjęć, na których coś jest na pierwszym planie, ze zdjęciami z ogromnej perspektywy. Na domiar tego w miarę możliwość, zdjęcia w albumie, powinny być ułożone chronologicznie. Usprawnia to oglądanie i nie wprowadza chaosu.