Historia Francji połączona jest z Galami. Obszar na którym leży Francja, niemal w stu procentach pokrywa się z regionem na jakim leżała dawno temu Galia, a ona osiedlana była przez celtyckich Galów. Zostali oni niemniej jednak podbici przez Rzymian na początku pierwszego wieku przed erą. Dopiero w drugim wieku, już ery obywatele tego terenu przyjęli chrześcijaństwo.
Nazwa „France” wywodzi się od nazwy dóbr feudalnych, albowiem w czwartym wieku ery Frankowie zajęli Galię. Francja stała się niezależnym państwem w 843 roku, kiedy tak właściwie królestwo karolińskie pozostało podzielone na trzy części centralną, wschodnią i zachodnią. Francja to część zachodnia. Republika francuska, jaką do dzisiaj jest Francja powstała w 1792 roku, w wyniku rewolucji francuskiej. Parę lat następnie w wyniku klęski Napoleona Bonaparte Francja znowu zostaje monarchią, aby w 1848 stać się po raz kolejny republiką, niestety parę lat w następnej kolejności znowu staje się monarchią, żeby w 1870 stać się na stałe republiką. W I wojnie światowej Francja odnosi sukces, w II wojnie światowej zupełną klęskę. Napoleon Bonaparte uznawany jest za bohatera narodowego i stanowi niezmiernie znaczącą część historii Francji, mimo że poniósł klęskę w własnych działaniach.

Nauka języka francuskiego

Język francuski nie jest łatwym językiem do nauczenia, wolno go się uczyć na różnorodne sposoby, w szkołach języków obcych, w domu przy użyciu kaset oraz Internetu, a najporządniej i najprędzej wolno się go przyuczyć w trakcie wyjazdu do Francji. Wtedy uczymy się podstawowych zwrotów, porządnego akcentu, a ten jest najważniejszy. Gdyż niejednokrotnie jest tak, że znamy jakieś francuskie słowo, niemniej jednak nie potrafimy go wymówić bądź też wymawiamy ze złym akcentem. Ten język jest niezmiernie lubiany, nie tak jak angielski i niemiecki, niemniej jednak w niektórych szkołach prywatnych i studiach wyższych, jest to przedmiot akcesoryjny, na który uczęszcza gigantyczna liczba studentów i uczniów. Język francuski fascynuje, ma on ładne brzmienie, przez co uważany jest za jeden z języków miłości. W ten sposób mężczyźni próbują uzyskać względy kobiety, wiedzą, że jak powiedzą do swojej wybranki parę słów w tym języku, to z na pewno chociaż trochę jej zaimponują. Języka francuskiego wolno uczyć się w dowolnym wieku, tak samo jak każdego innego języka obcego, naukowo pozostało stwierdzone, że najprawidłowiej uczymy się języków obcych, kiedy jesteśmy młodsi, bo wówczas mamy mniejsze opory w trakcie nauki, prędzej zapamiętujemy dane słowa i nie wstydzimy się ich na głos wymawiać.