Drony do lotów kompetentnych dostępne dla cywilów są dostępne w sklepach stacjonarnych jak i w sklepach internetowych. Każda postać może się całkowicie zapoznać z ich specyfikacjami jak oraz dodatkowymi wiadomościami. Na takie drony muszą się decydować osoby doświadczone w lotach bezzałogowcami. Oprócz tego każda osoba, która decyduje się na pilotowanie drona ma się zapoznać z obowiązującymi rozporządzeniami w Polsce dotyczącymi jakiegokolwiek pilotażu w jakich wielkościach.

Szukając najlepszego sklepu z dronami wypada zwrócić szczególną uwagę na kilka szczegółów. Fundamentalnym są opinie o danym sprzedawcy. Punkt sprzedaży z dronami nie ma wyłącznie oferować, jednak również zabezpieczać kontrahenta, inaczej dawać gwarancję. Przed kupnem powinno się spowodować wiadomości dotyczące sprzedawcy, by się dowiedzieć jak podchodzi do klientów i w głównej mierze – jak w szeregu przypadków występują reklamacje i w jaki sposób są organizowane. W dalszej części wybierając punkt sprzedaży proponujący drony trzeba zaznajomić się z ofertą sklepu, inaczej jakiej marki drony wyprzedają oraz w jakiej cenie.

Przed zakupem każdy powinien zaznajomić się z propozycjami innych sklepów z dronami. Jest to ważne, by nie przepłacić. Każdy sklep z dronami narzuca swoją marżę, właśnie dlatego należałoby jest się rozejrzeć czy ta sama marka gdzieś indziej nie jest oferowana w sporo niższej cenie. Selekcjonując drona do osobistego użytku wypada określić, co od niego się oczekuje oraz w jakim celu jest on zakupiony. Niezmiernie ważne jest czy ma być to dron do nauki czy też do profesjonalnych lotów. W pewnych sytuacjach porządniej do nauki wybrać drony tańsze, które jeśli ulegną upadkowi i uszkodzeniu to nie będzie ich szkoda.

Po drony z tak oznaczanej wyższej półki powinno się sięgać wraz z doświadczeniem. W wypadku dronów potwierdza się zasada, że im droższy tym poprawniejszy, odpowiedniej doposażony i o wiele bardziej sprawdzający się w przeróżnych warunkach. Drony są zabawką, niemniej jednak nie tylko. Najprzyzwoiciej najpierw nauczyć się pilotowania drona na słabszych, tańszych modelach i z w pewnych sytuacjach rozwijać własne umiejętności na tych droższych.