Manikiur japoński uznany jest za perfekcyjną naturalną metodę pielęgnacji skóry i paznokci stóp. Posiada on nie tylko długoletnią tradycję, wywodzącą się z Japonii, niemniej jednak w głównej mierze jego specyficzną cechą jest bezlik zalet i walorów, które w gigantycznym stopniu wpływają na stan naszych stóp. Jedna z najważniejszych zalet tego zabiegu jest fakt, iż w skład używanych tutaj maści i past wchodzą jedynie naturalne składniki, i nie ma tu jakichkolwiek zatrważających dla zdrowia chemikaliów. Z tego też względu zabieg ten nie wywołuje niemiłych dla cery podrażnień, lub też objawów alergii. Puder, jaki używa się w trakcie zabiegu, po jego wypolerowaniu nadaje pazurom piękny, naturalny blask.

Na dodatek powoduje, ze mają one witaminy takie jak na przykład: A, E, H, a również B5 i krzemionkę z morza japońskiego. Manicure japoński ma niezwykle dużo zalet i wartości, a przede wszystkim poprawia krążenie krwi, aktywizuje wzrost paznokci, i wzmacnia je – przetestuj depilacja laserowa. Z reguły wykorzystuje się go, gdy klient ma paznokcie bardzo słabe, o nierównej płytce, albo rozdwajające się.

Dzięki zabiegowi, jakim jest japoński manicure przestają się kruszyć, a również są bardziej mocne oraz sprężyste. Dzisiaj wolno wykonać go już we wszystkich fachowych gabinetach kosmetycznych, działających na terenie Polski. Coraz to częściej wykonywany jest także w domu, gdyż cechuje się łatwością wykonania. Jeśli wiec nie pragniemy udawać się do salonu, lecz zabieg wykonać we własnym domu, niezbędne nam będzie: pasta z witaminami, puder, oraz polerka oraz dwustronny pilnik.

Niezbędna jest tu też szpatułka, jaką nałożyć możemy pastę na stopy. Jeżeli wykonany go porządnie, stosując się do wyznaczonych zasad oraz kolejności zabiegu, nasze stopy odzyskają własny naturalny blask. Oprócz tego nasze paznokcie radować się będą różowym połyskiem, który utrzyma się przez kolejne dwa tygodnie. Nie zapominajmy także, by po zakończonym zabiegu wetrzeć w stopy oliwkę, która ułatwi przenikanie innych substancji. Po zabiegu poprzez tydzień nie malujmy paznokci.