Bogato opracowana oferta terapii przy użyciu ozonu jest domeną firmy Klinika Ozonoterapii w Katowicach. Dobrze będzie zapoznać się z witryną www takiej placówki, by poznawać wszystkie informacje odnoszące się do wyznaczonych zabiegów. Oddziaływanie terapii ozonem jest powtarzalne, wobec czego wielu pacjentów na konkretne zabiegi zapisuje się systematycznie. Sam mechanizm wpływu ozonu bazuje na wyeliminowaniu bakterii, wirusów, grzybów i pierwotniaków, stymulacji metabolizmu tlenowego a także pobudzeniu układu odpornościowego. Ozonoterapia coraz częściej wykorzystywana jest w celach profilaktycznych, żeby wzmacniać organizm. Klinika ozonoterapii Katowice jest miejscem, gdzie wszystkie zabiegi przeprowadzone są przez wykwalifikowanych medyków. Chorzy mogą korzystać z sześciu form leczenia, o szerokiej gamie zastosowania. Będą to: ozonowanie krwi, ozonowanie uszu, ozon dopochwowy, ozon dojelitowy, kąpiele ozonowe oraz ozonowanie wody i oliwy. Śląska klinika wyspecjalizowana jest w formach leczenia już od dawna.

Z detalami w temacie jej funkcjonowania oraz tego, w jaki sposób przebiegają terapie można zapoznać się na witrynie podanego punktu. To jedyna z nielicznych placówek na Śląsku oferująca leczenie alternatywne oparte o terapie ozonowe w kuracjach celowanych. Sprawdzone formy aplikowania trójcząstkowego tlenu o wysokiej biodostępności są motywujące. Na skuteczność biobójczą tlenu wpływają: 10% tlenu z powietrza, 30% czystego tlenu gazowego i aż 95% ozonu. Chorzy najczęściej decydują się na lecznicze kąpiele ozonowe, działające stricte na skórę.

W czasie kąpieli gaz wpływa aktywnie na powierzchnię skóry, dając sporo cech korzystnych dla zdrowia. Ozon w dużym stężeniu wykazuje działanie: prozdrowotne, antybakteryjne, antywirusowe, przeciwgrzybicze a także zwalczające pasożyty. Kąpiele z ozonem są bezpieczne, gdyż ozon jest gazem naturalnie egzystującym w środowisku. Efekty kąpieli ozonowych są widoczne już po paru nałożeniach.