W ten niesamowity dzień wszystko może wyglądać doskonale. Znaczącą rolę w dekorowaniu oraz organizowaniu koncepcji wystroju wnętrz odgrywają kwiaty. Ich ilość oraz typ uzależnione są od pojedynczych preferencji. Najczęściej na wesele zamawiane są kwiaty delikatne, w jasnych kolorach, zaznaczające magię wieczoru.

Co więcej są w stanie być udekorowane perełkami, kryształkami i świecami, tworząc większe składniki dekoracyjne – przykład na dekoracje sal weselnych. Polskie wesela to zazwyczaj dekorowanie przestrzeni za młodymi, siedzącymi u szczytu stołu. To najczęściej połączenie dekoracji tekturowej i elementów florystycznych, w tej samej tematyce co reszta ozdób kwiatowych.

Ozdobienie kościoła to z reguły biały dywan, lampiony i bukiety na stojakach, dekoracje ławek. Czasem spotkać można także altanki i wstęgi. Kwiaty należy zamówić wcześniej, szczególnie jeżeli nie jesteśmy zdecydowani jaki mają posiadać wygląd bukiety i pragniemy by florysta złożył propozycję.

Powinny pojawić się na miejscu uroczystości w tym samym dniu, kiedy tak właściwie jest przeprowadzana. Im później, tym dłużej zachowają świeżość. Przy organizowaniu wesela pierwsze co robimy, to zamawiamy na konkretny dzień salę weselną. Kiedyś wesela odbywały się w zasadzie w remizach i restauracjach, dzisiaj coraz więcej pojawia się domów weselnych, lub zajazdów specjalizujących się w weselach oraz innych imprezach okolicznościowych. Jeśli wybierzemy zajazd, to jesteśmy w stanie zapewnić zakwaterowanie swoim gościom na miejscu, co jest wybitnie wygodnym rozwiązaniem.

Zamawiając salę weselną należy podać szacunkową ilość gości, których się spodziewamy. Sale specjalizujące się w takich imprezach gwarantują również catering oraz obsługę kelnerską. Najodpowiedniej wybierać sale klimatyzowane, które zagwarantują gościom porządne samopoczucie przez całą zabawę. Nieodzowne jest też przeanalizowanie bliskości kwater, jeśli sala nie ma przylegających domków lub motelu. Po opłaceniu sali można zabrać się za przeanalizowanie propozycji menu, jakie niekiedy wolno osobiście korygować.