Wielu nastolatków już w nadzwyczaj młodym wieku marzy o tym, by w przyszłości pozostać piłkarzami. Rzecz jasna nie zdają sobie sprawę z tego jeszcze, z czym taka kariera jest związana. Z zapartym tchem oglądają niemniej jednak mecze i kibicują swojemu ulubionemu klubowi lub też zdobywają strój do piłki nożnej. Niekiedy, jeśli rodzice pozwolą, udaje im się także oglądać mecze. Jest to dla nich prawdziwa przygoda. Zarazem udział w tym sportowym wydarzeniu wzmaga jeszcze chętkę na zostanie kompetentnym piłkarzem. Skutkiem tego chłopcy już w wieku kilku lat zapisują się na zajęcia szkółek piłkarskich, jakie funkcjonują w ich okolicy. Tam uświadamiają sobie, iż tak właściwie piłkarzem może zostać tylko postać, która ma należyte predyspozycje i nie boi się ciężkiej pracy i powszednich wykańczających treningów.

Wielu nastolatków rezygnuje w takim razie z marzeń o karierze piłkarskiej, uważając, iż codzienne kilkugodzinne treningi wytrzymałościowe, jakie zezwalają zostać w rzeczy samej poprawnym piłkarzem są ponad ich siły. Inni jednakże z uporem realizują swoje marzenia, licząc na to, iż lada dzień będą grać w jakimś znanym klubie. Jak wiadomo wielu młodych chłopców fascynuje się piłką nożną. Ta dziedzina jest ukochaną grą, w jaką grają dzieci w czasie przerw szkolnych lub ewentualnie na boisku. Jak najbardziej dużo osób ogranicza się jedynie do tego, by oglądać mecze.

Niekiedy wezmą też udział w imprezie sportowej odbywającej się w ich okolicy i mogą wtenczas oglądać spotkania. Są jednak i tacy, dla jakich kopanie piłki jest tak znaczną pasją, iż postanawiają z tą dyscypliną związać całe swoje życie. Muszą niemniej jednak zdawać sobie sprawę z tego, iż kariera piłkarska żąda od zawodników wielu poświęceń. Przede wszystkim należy pamiętać, że by zostać w gruncie rzeczy solidnym piłkarzem, należy bez jakichkolwiek zahamowań dużo trenować.

Najpoprawniej pod okiem doświadczonego trenera, jaki nie tylko należycie ułoży program ćwiczeń, lecz zadba też o stosowną kondycję psychiczną zawodnika i da wskazówki, w jaki sposób piłkarz ma obowiązek komponować własną codzienną dietę. Oprócz tego należy pamiętać też o tym, iż piłkarz powinien być przygotowany na konieczność zmiany miejsca zamieszkania, jeżeli naturalnie chce zrobić rzeczywiście światową karierę.