Wolno być zaskoczonym wielkim wyborem barw i typów cieni do powiek. Moda na stosowanie cieni do powiek jest wieczna i z całą pewnością to się nie zmieni. W punktach sprzedaży z kosmetykami wolno odkryć bezgraniczną ilość rodzajów: od cieni matowych po rozświetlające i perłowe, cienie prasowane i w żelu, cienie sypkie i wodoodporne nakładane wyjątkowym pędzelkiem. Cienie do makijażu są fabrykowane w coraz solidniejszych formach, nie musimy się obawiać, iż w trakcie malowania bądź tuż po nim osypie nam się na twarz. W dawnych okresach cienie do powiek rolowały się i nadawały się przez to tylko oraz wyłącznie do wyrzucenia na śmieci.

Obecnie nawet te tańsze artykuły są dość właściwej jakości i traktując je utrwalaczem do powiek, możemy radować się dosyć ładnym makijażem oczu przez dłuższą chwilę. Osoby lubiące doświadczenia z makijażem mogą zaopatrzyć się w obszerne palety z przeróżnymi kolorami cieni i eksperymentować łącząc różnorodne kolory oraz odcienie. Pamiętajmy, iż zawsze cienie do powiek stanowiły ważny element kobiecej kosmetyczki i raczej ekspresowo się to nie zmieni. Oryginalna dama musi być modna, zawsze doskonale uczesana i znakomicie umalowana.

Jednakowoż diabeł tkwi w tym, aby te wszystkie szczegóły były tak dostosowane, aby nie rzucały się w oczy ani barwne ubrania lub buty, ani nowatorska fryzura, ani – co najistotniejsze – nazbyt widoczny makijaż – w następstwie tego sprawdź zestawy pędzli do makijażu. O ile o fryzurę czy ubiór nietrudno, albowiem kobiety z kolosalną prostotą odnajdują ciuchy oryginalne acz zgrywające się w świetną całość, ani tym znacznie bardziej o uczesanie, albowiem wystarczy włosy zapuścić oraz jako długie zadbać o ich zdrowy wygląd, to jednakże makijaż jest tematem rzeką. Kobiety nie umieją się nienagannie pomalować bez pomocy wizażystki. Podłoże nakładają palcami zamiast pędzlem, róż dobierają właśnie różowy zamiast opalonego, a cienie do makijażu są nałożone bądź gruntownie niepotrzebnie (bo stają się niedostrzegalne) czy też przypominają roboczy kolor twarzy klowna. Patrząc na niektóre z pań, które nieudolnie pomalowane ozdabiają tłumy przechodniów, robi się aż żal, że nie ma w szkołach takiego przedmiotu jak sztuka nakładania makijażu.