Coraz częstszym produktem oferowanym w bankach jest konto ze zwrotem paru procent za dokonane zakupy, lub opcje Cash back w kartach kredytowych. Wszystko po to, aby konsument zaoszczędził na zakupach. Otworzyłem, w związku z tym takie konto, by uczynić tą propozycję. Jednak abym mógł otrzymywać takiego rodzaju zwrotu za płatności w sklepach muszę korzystać z kart płatniczych do konta, w przeciwnym razie nie otrzymam zwrotu. Jest to użyteczna opcja, albowiem nie wypada zbierać paragonów. Niestety nieraz jest tak, że suma zwrotu nie może przekraczać pewnej kwoty zazwyczaj ok 60 zł miesięcznie. Inne banki dają premię roczną, nieliczne banki nie maja limitu na zwrot oraz w owym czasie jest ot w rzeczy samej rentowne. Jednak osoba lubiąca oszczędzać na zakupach na pewno ucieszy nawet z niedużej sumy, jaką uda się w ten sposób zaoszczędzić.

Jeśli zadeklaruję wpływ wynagrodzenia na takie konto w banku to nie powinienem ponosić żadnej opłaty z tytułu prowadzenia rachunku – więcej na stronie internetowej https://www.styl.pl/dom/news-gdzie-lokowac-swoje-oszczednosci,nId,2507373 – Gdzie lokować swoje oszczędności?. Sytuacja gospodarcza w stworzonym przez nas kraju niestety nie jest perfekcyjna oraz nie zapowiada się, aby w niedługiej przyszłości zmieniło się na lepsze, dla tego także obywatele naszego kraju są coraz to znacznie bardziej podatni na różnego rodzaju upusty, czy zwroty za zakupy. Nieco większe zwroty są dostępne w kartach kredytowych, niemniej jednak płacąc kartą zaciągam dług, który jest oprocentowany. Mam, co prawda okres bez odsetkowy nawet do dwóch miesięcy, w jakiego czasie mogę spłacić zadłużenie karty nie ponosząc z tego tytułu jakichkolwiek odsetek, a zwrot zostanie mi naliczony. Wybierając tę opcję nie mam ograniczeń, co do kwoty zwrotu na miesiąc. Także punkty sprzedaży pozwalają zaoszczędzić na zakupach i wręczają swoim kontrahentom bony rabatowe bądź też organizują różnego typu akcje np. zbieranie nalepek, których właściwa ilość uprawnia do nabycia jakiegoś artykułu za pół ceny lub gratis.

Oczywiście po jednym zakupie nie uzyskam od razu dobrej ilości punktów, żeby móc skorzystać z promocji, niemniej jednak po dwóch lub też trzech odwiedzinach w marketach mogę już korzystać z promocji. Kolejnym sposobem zaoszczędzenia są bony podarunkowe, które wolno nabyć przy kasie w niektórych marketach za nieco mniejsza kwotę aniżeli rzeczywista wartość, a po pewnym czasie taki bon wolno komuś sprezentować. Sposobów na oszczędzanie jest dużo i wiele nowych sposobów pojawia się od wytwórców i marketów, jednakże pamiętajmy, iż wszelkie upusty i tak już wcześniej pozostały wkalkulowane przez gigantyczne sieci marketów.