Jeśli w czasie jazdy stworzonym przez nas autem słyszymy coraz znacznie bardziej hałas pracującego silnika, a do tego czujemy nieraz swąd spalin wewnątrz pojazdu, oznacza to, że wypada zmienić tłumik w naszym pojeździe na pionierski. Tak na pierwszy rzut oka wydawałoby się, że najważniejsze kwestie przy kierowaniu pojazdem zimą to efektywne hamulcem porządnej jakości opony zimowe, naładowany akumulator czy funkcjonalne amortyzatory. Niemniej jednak okazuje się, że na obronność osób podróżujących pojazdem jest także sposób dobrania ubioru przez kierującego autem.

Najważniejszym elementem naszego ubioru, jeżeli rozpatrywać sprawę bezpieczeństwa jazdy, są buty kierowcy. Jest kilka bazowych zasad traktujących obuwia kierującego, których bezwzględnie należy przestrzegać, jeśli jazda ma być w każdych warunkach bezpieczna – części ford. Tak w takim razie rozpoczynając od podeszwy, nie ma ona być ani zanadto szeroka – istnieje w owym czasie niebezpieczeństwo naciśnięcia równocześnie na dwa pedały – ani nadmiernie gruba czy sztywna, gdyż nie mamy wówczas wyczucia, z jaką siłą oraz na jaką głębokość wciskamy poszczególne pedały.

Drogocenna uwaga dla kierujących pojazdem dam, żeby absolutnie nie robiły tego w butach na wysokim obcasie – może to skończyć się tragicznie. Trzeba zatroszczyć się też, aby podeszwa stworzonego przez nas obuwia nie była lewa, jak także by nie krępowało to obuwie okolicy kostki kierującego – powoduje to bowiem dodatkową trudność w prowadzeniu auta.

Przechodząc do kolejnej ważnej rzeczy – rękawiczek – należy oznajmić, że powinny one być śliskie, a w następstwie tego wykluczamy kierowanie wozem we wszelkich rękawiczkach wełnianych czy bawełnianych.

Ważne jest tez, by nie kierować samochodem będąc w stroju utrudniającym ruchy, chociażby obrócenie się za siebie – perfekcyjnym przykładem jest kierowanie na przykład w obszernej kurtce puchowej. Nie zaleca się kierowania wozem, posiadając na głowie czapkę lub również nałożony na głowę kaptur – ogranicza to w dużym stopniu widoczność – porządniej w to miejsce posiadać pod ręką solidnej jakości okulary przeciwsłoneczne.