Potrzeba matką wynalazków. To powszechnie znane sformułowanie jest w pełni intensywne i ma przeznaczenie w niezmiernie wielu miejscach oraz dziedzinach. W szczególności w odniesieniu do autentycznie wolnych rynków, gdzie popyt oraz podaż nie są sztucznie regulowane przez państwo. To właśnie dzięki temu ludzie jak wyłącznie widzą okazję, żeby zarobić to ją od razu starają się wykorzystać. Jest to cecha ludzi przedsiębiorczych, a ta kwitnie, kiedy nie jest niepotrzebnie ograniczana. Taksówki także powstały z potrzeby i obserwacji ludzkich pragnień. W momencie, gdy samochody stały się coraz to bardziej rozpowszechnione, to okazało się, że istnieje całkiem znaczne grono osób, jakie są w stanie zapłacić istotnie więcej za przewiezienie ich w wygodnych warunkach z jednego miejsca w drugie. I wolą to zdecydowanie o wiele bardziej aniżeli o wiele tańszą komunikację miejską. Powody ku temu były głównie dwa. Jednym z nich był autorytet – co niektórym nie wypada wozić się autobusami. A drugim wygoda – po udanej zabawie można w jej koszty wliczyć sobie jeszcze powrót taksówką do domu.

Razem z rozwojem sieci taksówkowych, także na tym rynku zaczęło się robić ciasno z powodu obszernej konkurencji. Pojedyncze sieci oraz sami taksówkarze poczęli wyszukiwać sposobów, by zwiększyć swoje przychody, lub też choćby zapewnić godziwe przeżycie. Idąc tropem swoich bardzo dobrych klientów, zakupy na telefon w serocku zaczęły specjalizować się w wożeniu pasażerów z niektórych praktycznych miejsc, jakie są nieraz odwiedzane przez ich potencjalnych konsumentów. Zacieśniając kooperację np. z popularną w mieście restauracją, przy obopólnej korzyści, taksówkarze dążyli do tego, żeby numery ich korporacji były jedynymi, które pojawiają się w danym lokalu w różnych miejscach, jak np. portiernia, czy szatnia.

Również personel jest w takich wypadkach informowany, że widząc, iż kontrahent chce skorzystać z taksówki, żeby w takiej sytuacji oferować zamówienie takowej. Numery znajdują się również nieraz przy stolikach. W zasadzie to układ niezwykle korzystny dla wszystkich osób. Dla samych taksówkarzy, bowiem mają stałe i odpowiednie źródło zarobków i ciągle korzystających z oferty naszej firmy kursów, dla restauratorów, bowiem wiedzą, że taka korporacja, jaka odnosi wymierne korzyści, nie pozwoli sobie na złą obsługę gości. I w końcu sami goście mogą mieć nadzieję, na przewóz w solidnych cenach, a już na pewno nie w przesadzonych cenach.