W rozwiązywaniu swoich problemów na ogół funkcjonujemy osobiście lub wspólnie z rodziną czy przyjaciółmi. Jednakowoż zdarzają się oraz takie sytuacje, gdy stworzona przez nas wiedza, doświadczenie, czas jakim dysponujemy czy po prostu możliwości – okazują się być nie wystarczające, ponieważ pomimo usilnych starań, próśb i gróźb, rezultat naszych działań jest ciągle taki sam, czyli żaden. Sporo z tych sytuacji zdołałoby odnaleźć szybkie oraz szczęśliwe zakończenie, gdybyśmy w porę zwrócili się do adwokata.

Jakie to sytuacje? Za przykład są w stanie posłużyć takie, kiedy nieuczciwy kontrahent bezustannie lekceważy nasze upomnienia o zwrot należności, sąsiad ciągle lekceważąco parkuje na stworzonym przez nas trawniku, uparcie twierdząc, iż to jego własność, a stworzony przez nas pracodawca w dalszym ciągu regularnie dokłada sobie do pensji z naszej wypłaty. Takimi kłopotami z pewnością zajmie się adwokat – kancelaria adwokacka Zabrze, jaki może tam, gdzie my nie jesteśmy w stanie oraz posiada wiedzę jakiej nam zabrakło. Już na pierwszym spotkaniu jest w stanie docenić nasze szanse co do korzystnego zakończenia sprawy. Wie w jakie drzwi zapukać, do kogo zrealizować telefon oraz jakie pismo wystosować.

Z jego pomocą niestraszny nam żaden wróg. Nikt z nas nie lubi żyć według nałożonych odgórnie, twardych reguł. Nie wszystkie z tych zasad zdają się nam być obiektywne oraz słuszne. Z kolei ich liczba, rozmaitość sprawia, iż znają je tylko nieliczni, jak radca prawny, sędzia, profesor prawa czy mecenas, zaś my – szare myszki – w szeregu przypadków nawet nie jesteśmy świadomi, kiedy je łamiemy. Jednakże czasem buntujemy się przeciwko nim świadomie, a są i tacy, którzy egzystują jak im się podoba, za nic mając pękate tomiska kodeksów oraz stosy prawnych przepisów.

Wszystko ładnie oraz bajecznie, póki nasze „przestępstwo” nie zostanie wykryte. A wówczas biada nam, o ile nie pójdziemy po rozum do głowy oraz w porę nie odwiedzimy prawnika. Jeżeli jest to prawdziwy ekspert, który zdarł niejedną togę na doktoratach sądowych, to jesteśmy w stanie spać spokojnie, jakkolwiek pod warunkiem, że jesteśmy „niewinni” lub też stworzona przez nas wina jest wątpliwa. Jeśli nasze przestępstwo nosi znamiona zbrodni, jakiej dokonaliśmy świadomie, z zimną krwią, to adwokat może grzecznie odmówić udzielenia pomocy. Jednakowoż nie musi, z tym że taka usługa może być trochę droższa.