Odświeżając mieszkanie zastanawiamy się, co pragniemy położyć na podłodze. Chcemy, by posadzka była trwała, aby nie zużywała się błyskawicznie. Marzymy o tym, aby służyła nam długie lata. Zrobienie podłogi – terakoty czy parkietu to istotny wydatek. Nie stać nas, żeby w szeregu przypadków taką podłogę zmieniać – choćby w następstwie tego, albowiem znudziła nam się, bo zmieniamy oprzyrządowanie wnętrza salonu lub innego pomieszczenia oraz podłoga kończy pasować do reszty mebli. Niejednokrotnie decydujemy się na układanie parkietu – w uniwersalnym kolorze. Takiego, który będzie pasował do wszystkiego – i do jasnych mebli, które aktualnie mamy, i do ciemnych, które być może kupimy za kilka lat. Trzeba planować takie zakupy z słusznym wyprzedzeniem. Układanie parkietu w żadnym razie nie jest bezproblemowe. To czasochłonny proces. W pewnych sytuacjach trwający kilka dni. By parkiet nadawał się do użytkowania trzeba go jeszcze przyzwoicie polakierować. Jedynie wtedy będzie trwały.

O parkiet należy należycie zadbać. Czyścić go, szczotkować, lakierować. Parkiet zrobiony jest z drewna. Sporo osób decyduje się na założenie parkietu. To niewielkie deseczki wykonane z drewna, które układa się jedna przy drugiej. Są figury, jakie stać jest na położenie parkietu najwyższej klasy. A takim parkietem jest na przykład parkiet dębowy. Deski dębowe są niezmiernie drogie. Jeżeli pragniemy ułożyć parkiet dębowy na przykład w dość wielkim salonie powinniśmy liczyć się z obszernymi kosztami. Parkiet taki może być w różnym kolorze. Drewno dębowe nie jest jednolite. Zdarzają się przebarwienia czy sęki.

Widoczne są słoje. Im więcej takich reprezentatywnych cech, tym materiał jest droższy. Układanie parkietu to wielki wysiłek – przetestuj na Finishparkiet. To nadzwyczaj monotonna praca. Niekiedy prace przy układaniu parkietu trwają kilka tygodni. Deseczki wypada adekwatnie ułożyć, przymocować, skleić, wyczyścić czy w ostateczności polakierować. Parkiety układają tylko specjaliści – osoby, jakie znają się na tym. W przeciwnym razie można uszkodzić tak drogie deski. A popsuty czy zarysowany parkiet nie wygląda estetycznie. Czasami takich defektów nie da się wyeliminować.