Zadaniem farby jest pokryć daną nawierzchnię tak, abyśmy mogli dostać pożądany przez nas wynik. Farby wolno dzielić pod wieloma względami, na przykład pod względem użycia czy użytego w nich spoiwa. Farby składają się z barwników, spoiwa, wypełniaczy i paru innych substancji o wskazanych funkcjach. Farby mogą pokryć niemal jakąkolwiek rzecz, na przykład drzewo, metal, plastik czy nawet skórę. Rozprowadzać farbę można przy użyciu dostosowanych do tego wałków lub ewentualnie przy użyciu pędzla. Niewątpliwie rozprowadzona farba ma obowiązek wyschnąć. Każdy rodzaj farby ma inny czas schnięcia. Uwarunkowane jest to przez dobre substancje znajdujące się w danej farbie. Najpopularniejsze rodzaje farb to : farby lateksowe, akrylowe, chlorokauczukowe oraz winylowe. Istnieją także farby złożone, na przykład akrylowo-lateksowa czy winylowo-akrylowa. Każda farba nadaje się do czegoś innego.

Co poniektóre przeznaczone są do malowania wewnątrz, a co poniektóre do malowania na zewnątrz – farba antykorozyjna. Inne zaś są odporne na przedsięwzięcie substancji chemicznych czy czynników atmosferycznych. Sezon letni – większość ludzi szykuje się wtenczas do remontu domu lub mieszkania. Wybierane zostają barwy pomieszczeń oraz w owym czasie nasuwa się odwieczne pytanie – jakiego rodzaju farby użyć? Selekcjonując Farby trzeba zastanowić się, czy jesteśmy zdecydowani i wiemy, co nabyć czy właściwie przydałaby się nam pomoc przy wyborze słusznej farby. Jeżeli jesteśmy zdecydowani na daną farbę to można na przykład zamówić sobie ją przez Internet, to właśnie dzięki czemu uda nam się zaoszczędzić odrobinę pieniędzy.

Zamawiamy, goniec dostarcza paczkę i po kłopocie. Znacznie więcej tudzież trzeba się nagimnastykować, jeżeli nie wiemy, co pragniemy kupić. Najlepszym wyborem wtedy jest udanie się do sklepu z takimi rzeczami. Kiedy już jesteśmy w sklepie należy spytać się dobrej osoby, jaką farbę mamy kupić. Wypada przedstawić na przykład czy pragniemy jasny odcień lub czy będziemy malować na zewnątrz czy w środku. Postać ta powinna nam doradzić tak, abyśmy byli zadowoleni z zakupu farby. Większość osób decyduje się jednakże na doświadczenie ludzi pracujących w należytych sklepach.