Loki umieją mieć wiele postaci. Na gładkich, nabłyszczonych włosach, z luksusowym przedziałkiem między będą wyglądały jak u hollywoodzkiej gwiazdy. Słynne wielbicielki tego stylu, popularne z ekranów kin, to np. Rita Hayworth czy też Marlena Dietrich, czyli ikony sexappealu. Będzie to fryzura wymarzona na duże wyjścia oraz gale. W tym momencie robi furorę w nieco zmodernizowanej postaci, mniej geometrycznej. Nieruchoma, usztywniona fryzura, gdzie nie ma szans poruszyć się nawet minimalny włosek, nie jest już trendy.

Czas na niedbałość oraz choć pozorny luz. Fale mają być jakby stworzone od niechcenia. W zakresie środków do stylizacji należałoby pamiętać, iż skręty będą miały czytelną fakturę splotów w postaci osobnych pasm, jeśli w trakcie ich tworzenia zastosuje się suplementy rozplątujące włosy. Kształt ten wyodrębni także optycznie wyrazisty kolor, trzeba pamiętać w związku z tym o tym, by zatroszczyć się o trafny odcień.. Idealnie nadają się do tego kremy do stylizacji.

Najlepszy look nada niezbędnik każdej miłośniczki pociągająca, a mianowicie suszarka z dyfuzorem. Jej walorem jest osiągnięcie efektu wygniecionych fal na większej powierzchni o wiele prędzej, aniżeli gdyby czyniłoby się to samo palcami. Mocno skręcone loki to wyłącznie z pozoru fryzura dla wybranych, czyli posiadaczek gęstych oraz długich włosów – wypróbuj odmładzające fryzury dla 40 latki. Nie uzyskujemy jej również za pomocą niszczącej strukturę włosa metody naszych babek, jak trwała. Obecnie jest to wynik niezmiernie prosty do osiągnięcia, a równocześnie potrafiący diametralnie odmienić stworzony przez nas image, czyniąc twarz intrygującą i przy tym na wskroś odmienioną.

Mocno skręcone, amorkowate loki potrafią utworzyć wrażenie nieokiełznanej dzikości (w niektórych odsłonach Kate Moss) lub niewinnej dziewczęcości (Charlize Theron). W tym drugim wypadku jest to tzw. wizerunek cherubina. Aby go zdobyć potrzebujemy stosunkowo niewielkiego kładu, a mianowicie pianki do skręcania loków, suszarki oraz grzebienia z długimi zębami. Po narzuceniu pianki na umyte włosy, trzeba wczesać ją grzebieniem, a później podsuszyć włosy suszarką. W następnym kroku trzeba podzielić włosy na cienkie pasma oraz nawinąć je na grube wałki. Pozostawić do zupełnego wyschnięcia i gotowe, wystarczy jedynie rozplątać loki i na zakończenie lekko natapirować je rzadkim grzebieniem.