Nowoczesne mieszkania projektowane są już pod całkiem innego klienta niż to, co jeszcze kilkanaście lat temu spotykać można było na rynku nieruchomości. Zmieniło się naturalnie po największej części nastawienie deweloperów na rynku pierwotnym, którzy to odpowiedzialni są za powstawanie najogromniejszej liczby osiedli mieszkaniowych w dzisiejszych czasach. Małe mieszkania z małymi pokojami, niewielkimi łazienkami bez dostępu świeżego naturalnego światła, to już propozycje typowo z rynku wtórnego. Praktycznie nikt nie tworzy dziś bloku w ten sposób, żeby mieszkania były pokrewnie do siebie analogiczne, jak skopiowane jedno od drugiego.

Ponieważ każdy klient ma nieco inne plany w stosunku do kuchni lub łazienki, często korzysta z innych izb na co dzień, w jednym bloku deweloper umieszcza dużo różnie zaprojektowanych mieszkań, żeby każdy mógł zaadaptować sobie rozłożenie pomieszczeń, kształt łazienki oraz przede wszystkim – cenę. Pierwotny rynek adresuje własne mieszkania do człowieka, który teraz jeszcze kończy studia bądź zaczyna własną pierwszą pracę i może niedługo z pomocą bankowego kredytu hipotecznego będzie pragnął sobie jakieś mieszkanie kupić.

Z pewnością będzie pragnął w owym czasie znaczące mieszkanie, z kolosalnym salonem oraz nie mniejszymi przestrzeniami na dowolne zaaranżowanie kuchni lub toalety – a tu pomoże www.wolbox.com.pl. Jeszcze jakiś czas temu łazienki w Polsce wszystkie wyglądały jak odbite od jednej kalki. Wynikało to nie jedynie z braku odwagi ludzi, jacy mieli dekorować swoje mieszkania, ale w zasadzie z obniżonego asortymentu wystroju wnętrz w sklepach.

Wszystko było do siebie tak podobne, iż bez względu na sposób ulokowania dekoracji każda łazienka w czasach PRL-u była podobna do innych. Małe, nie pozwalały na wstawienie żadnych akcesoryjnych mebli a do tego nikt nie myślał nawet o takich rozstrzygnięciach, jak ułożenie dywanu w łazience. Współcześni właściciele mają niemniej jednak nie tylko więcej fantazji, ale i dostępnych w sklepach mebli łazienkowych i przestrzeń – znacznie więcej miejsca w łazience. To właśnie dzięki temu zmieszczą się w niej nie tyko fajowe meble, jednakowoż właśnie dywan oraz lampa chociażby.