Sporo Polek w szeregu przypadków narzeka, że w okresie jesienno-zimowym trudno jest w sklepach odzieżowych odnaleźć coś, co nie byłoby obronione w kolorystyce szaro-burej. Na pewno to ma kolosalny wpływ na przeświadczenie, że szary to jeden z najentuzjastyczniej wybieranych przez Polskie kobiety kolorów ubrań zimowych. Być może chodzi jednak o to, że średnia Polka nie ma innej możliwości, w jaki sposób zaopatrzyć się w ubrania w odcieniu szarym? Na szczęście w tym sezonie ma obowiązek to przestać być problem, bowiem w kolekcjach przedstawionych przez największe domy mody pojawiły się szarości.

Przy czym od razu naznaczyć wypada, że mimo tak nieinteresującego w gruncie rzeczy odcienia, kolekcje te w żadnym razie nie są nudne. A to za kwestią tego, że występują na ubraniach, które mają fantastyczne kroje oraz łączą w sobie rozmaite faktury oraz materiały. W nadchodzącym sezonie wolno ubrać się w następstwie tego w popielaty tweedowy kombinezon, bezsprzecznie przewiązany w talii, aby wyodrębnić kobiecą figurę, gruby wełniany popielaty sweter, z motywem ogromnej kratki czy też wrażliwą szarą elegancką sukienkę. Szare są również płaszcze oraz nakrycia głowy. Jak najbardziej szarość całego stroju przełamać wolno barwnym dodatkiem, a do popielatego pasuje przecież każda inna barwa, lecz tym wspólnie projektanci postawili na monochromatyczność.

Lazurowy to wedle niektórych kolor oznaczający smutek. Jednakże najnowsze kolekcje, jakie projektanci przedstawili na nadchodzący, jesienno-zimowy sezon dowodzą, że barwa niebieska w żadnym wypadku nie musi być bolesna, ani nostalgiczna – oto Uniqueyou kurtki skórzane uniqueyou. Ani nudna. Bo okazuje się, że w przybywających miesiącach to właśnie niebieski będzie rządził na wybiegach i w naszych szafach. W tym odcieniu ubierać można wszystko: koszule, spodnie, bluzki, swetry, sukienki wieczorowe oraz gustowne ciuchy. Bo i sam kolor jest uniwersalny. Przy czym zaznaczyć tutaj wypada, że jego odcień nie ma znaczenia. Wolno w następstwie tego zaopatrzyć się w rzeczy błękitne, chabrowe, granatowe, indygo, ultramaryna itd. Ważne jest jedynie aby cały strój był niebieski. Odstępstwo można zrobić tylko dla czarnych akcesoriów, jakie po mistrzowsku komponują się z każdym odcieniem blue oraz dodają całemu strojowi elegancji oraz pewnej tajemniczości.

W następstwie tego w następstwie tego, jeżeli ktoś nosi się z zamiarem uzupełnienia własnej garderoby o nowinki modowe, w pierwszej kolejności powinien zaopatrzyć się w coś niebieskiego. Albo spowodować, czy w szafie nie ma już czegoś zapomnianego w tym kolorze oraz uczynić, że rzecz ta w nadchodzącym czasie otrzyma nowe życie i stanie się jednym ze sztandarowych detalów powszedniego stroju.