Główne wiadomości na temat tego, co dzieje się w Lublinie, umieszczone w jednym portalu, czyli pod adresem https://lublin4you.pl/ sprawiają, że mieszkańcy, którzy zamierzają się dowiadywać tego, co ma wydarzyć się w ich mieście nie muszą zaglądać na jakiekolwiek konkurencyjne strony. Poza informacjami podanymi w serwisie można także zaglądać na jej profile w social mediach. Wówczas sprawdzi się wszystkie informacje, a dodatkowo można również nawiązywać kontakt z innymi mieszkańcami i wymieniać się spostrzeżeniami.

Można w takim razie śmiało przyznać, że określony serwis wpływa na zbudowanie świadomości lokalnej. Również na samej stronie www można wymieniać się poglądami, komentując różne wpisy. Każdy mieszkaniec Lublina, który chce wyrażać swoje zdanie, ma ku temu okazję. Rola wskazanego serwisu nie ogranicza się wobec tego wyłącznie do przekazu wiadomości. Podany serwis jest obszerny i systematycznie dodane są w nim newsy. Z tego względu nic nie może umknąć komuś, kto zamierza się czegoś dowiedzieć. Wiadomości można znaleźć na bazie umieszczonych na stronie kategorii tematycznych: Ważne, Lokalnie, Lifestyle, Moto, Sport, Biznes, Dom i Ogród, Polityka a także Opinie.

W dodatku, na stronie znajduje się praktyczna wyszukiwarka, umożliwiająca natychmiastowo przenieść się do działu, jaki internautę ciekawi najbardziej. Równie szybko przekierować się do ważnych treści, klikając w najbardziej popularne tagi: Lublin, samochód, koronawirus, wypadek, lubelskie. Nic dziwnego, że osoby mieszkające w Lublinie chwalą to, że mogą w jednym miejscu odnaleźć wszystkie istotne informacje, nie tylko z Lublina, lecz też z całego kraju. To w dużej mierze skróci czas, jaki każdego dnia poświęci się na poszukiwanie informacji. I co ważne, Lublin4You obejmuje wyłącznie wiadomości sprawdzone. Z tego powodu portal taki jest znacznie bardziej znany.