Każdy z nas zamieszkał dawniej w swoim pierwszym mieszkaniu. Czy to dzierżawionym czy własnym lecz zawsze jest jakiekolwiek pierwsze, nie u rodziców. Zwykle na początku takie lokum świeci pustkami, jakimś materacem, może ławą, w najlepszym wypadku są również jakieś dywany lub zasłony. W ogólności jednak panuje tam minimalizm do granic możliwości. Gdy jest to mieszkanie wypożyczane tym o wiele bardziej nikt w nie nie inwestuje. Niemniej jednak jednakże każdy pragnie powracać do ustronnego miejsca. Wskutek tego wymyślono grafiki naklejane na drzwi. Nim bowiem w mieszkaniu pojawią się jakiekolwiek obrazy czy zdjęcia, z reguły straszą gołe ściany.

Dlatego naklejki w różnorodnych kształtach o rozmaitej tematyce, w wielorakiej kolorystyce są zbawieniem dla gołych ścian. Wystarczy jedynie nakleić jednego ładnego dmuchawca aby mieszkanie nabrało lekkości i ciepłego klimatu. Lub parę kamieni by wprowadzić surowszy klimat, jeżeli takowy lubimy. Na pionierskie mieszkanie to świetna propozycja żeby małym kosztem wypełnić puste przestrzenie.

A co najistotniejsze-odbywa się to małym kosztem, ponieważ naklejki nie są drogie. Każdy z nas bardzo dobrze wie, że tak cierpliwie malowane ściany i odświeżone mieszkanie zdecydowanie za błyskawicznie się brudzi. Nawet dzienne odkurzanie lub zmywanie podłóg nie uchroni nas przed ubrudzeniem ścian, jakie co kilka lat wypada odświeżać.

Jeżeli dom zamieszkują dzieci czy zwierzęta to ta częstość jest zdecydowanie pokaźniejsza. Zdarza się niemniej jednak, iż już kilka dni po malowaniu, uderzymy w nią czym,ś coś na nią wylejemy (a z reguły dzieje się to pierwszy raz od kilku lat, oczywiście na świeżo pomalowaną powierzchnię). Albo co znacznie bardziej prawdopodobne- nasze dziecko uzna, iż oryginalna zielona ściana jest imponującym miejsce do narysowania pieska oraz reszty zwierzyńca. Żeby nie musieć malować kolejny raz pełnej ściany czy nawet pokoju, wystarczy sięgnąć po naklejki na ścianę. Są one tanie, producenci oferują bezmiar wzorów i motywów, wobec tego jest w czym wybierać. Co więcej-prócz zakrycia niechcianych obrazków na ścianie, jednocześnie upiększamy nasze wnętrze ciekawymi detalami dekoratorskimi. Łatwe z pożytecznym.