Ciężko powiedzieć czym kierują się naukowcy pracujący każdego dnia nad nowinkami technicznymi, których głównym celem jest ułatwienie naszego życia. Z pewnością to jest jeden z tych detalów, dla jakich każdego dnia naukowcy pracują godzinami nad czymś błahym co jednakże w większym wymiarze może być wybitnie konkretne do codziennego użytku.

Dziś nikogo już nie dziwią MP3, telefony dotykowe, pecety, tworzywa sztuczne czy także dużo innych sprzętów jednak jeszcze kilkanaście lat temu o takich kwestiach mogliśmy z jednej witryny pomarzyć, a z drugiej strony wielu jednostką nawet nie przychodziło do głowy by powstały kiedyś telefony bez przycisków. To naturalnie pokazuje czym tak rzeczywiście jest nowoczesność z którą mamy do czynienia każdego dnia.

To smutne nowoczesność niesie także za sobą dużo rozmaitego typu zagrożeń, jakie niestety człowiek również skrzętnie stosuje. W wypadku najnowszej technologicznie broni każde państwo i wywiad szpiegowski zrobi wszystko żeby wykraść pisma dotyczące produkcji takiej broni co okazuje, że nowoczesność pod żadnym pozorem nie jest taka kolorowa.

Dla dużej grupy ludzi postęp techniczny jest czymś złym, co w ogóle nie powinno mieć miejsca, bowiem wiąże się to z zagrożeniami dla życia ludzkiego, co z jednej kwestii jest uzasadnione, niemniej jednak przeciwnicy uważają, że gdyby nie postęp techniczny do tej pory egzystowalibyśmy w epoce kamienia łupanego. Z trudem się z tym nie zgodzić zwłaszcza w przypadku, kiedy postęp techniczny i zastosowanie współczesnych technologii ma na celu służenie w głównej mierze nam samym, bowiem w kolosalnej mierze to oczywiście my na co dzień korzystamy z najświeższych osiągnięć technologii.

Pomimo wszystko postęp ma obowiązek być rozpatrzony w kategoriach korzystnych, albowiem dzięki temu stworzony przez nas świat zmienia się ku lepszemu. Doskonałym przykładem jest Internet, który jest także wynikiem nowoczesnej technologii, która pozwoliła nam się kontaktować z całym globem bez większych problemów. Skutkiem tego także konkurenci postępu technicznego oraz nowoczesnych technologii z rozmaitych sfer powinni zmienić zdanie i zaufać zmianom, które obecnie mają miejsce na całym globie.