Zwierzęta tak jak i ludzie posiadają swoje ukochane smaki i potrzeby pokarmowe organizmu. Tak samo jest z psami, które powinny posiadać dietę indywidualnie przystosowaną do własnych wymogów. Jeśli pupil nie cierpi na alergie na dany produkt spożywczy, najlepiej wybrać należytą dla niego karmę przy wsparciu metody prób oraz błędów. Kupując rozmaite karmy w mniejszych ilościach oraz dając je swojemu psu wolno sprawić, które rzeczywiście pasują mu najodpowiedniej.

Należałoby również, żeby karma dla psa royal była dostosowana do wieku pupila, wiadomo, że młodsze psiaki potrzebują gruntownie innych witamin i minerałów niż stare psiaki. Bardzo ważna jest również masa zwierzęcia, dotyczy to również wielkości porcji w ciągu dnia. Poza tym również kolosalne znaczenie ma rasa psa, jaka decyduje o umaszczeniu, wielkości, a też przyzwyczajeniach.

Psy ze względu na swoje nawyki do samotności żądają tego, żeby ich miska zawsze była pełna karmy, aby zdołały zawsze się posilić. Na szczęście są to zwierzęta niezwykle bystre oraz zdają sobie sprawę z tego ile pożywienia jest im potrzebne i tak też uzupełniają zapotrzebowanie organizmu na składniki odżywcze. Są tacy ludzie, jacy miłość do ukochanego zwierzątka wyrażają przez dbanie i rozpieszczanie swojego pupila. Rozpatrując domowe zwierzę jak członka rodziny, przenoszą na nie wszystkie rodzinne przyzwyczajenia, w wielu przypadkach dotyczy to również przygotowania posiłków. Co poniektórzy uważają, że posiłek, jaki samodzielnie przygotują dla swojego pupila jest znacznie bardziej wartościowy i zdrowy dla jego zdrowia.

Niemniej jednak niejednokrotnie również zapominają o tym, że domowy pies nie je tak jak człowiek i pragnie totalnie czegoś innego dla prawidłowego rozwoju. Trzeba pamiętać o tym, że domowe jedzenie dla czworonoga nie powinno zawierać przypraw, w tym przede wszystkim soli i pieprzu, a także powinno łączyć parę składników, które zwierzątko przyswoi szybko. Szybkim i prostszym jedzeniem jest karma dla czworonoga, która dzięki zbilansowaniu wielu składników odżywczych zapewnia pupilowi prawidłowy rozwój. Ogromny wybór karm pozwala wybrać tę idealną dla domowego zwierzątka, a też urozmaicić jego codzienne menu. Większość właścicieli psów wybiera właśnie suchy rodzaj pożywienia, bo dzięki niemu dostarcza psu właściwych witamin i minerałów.