Jedzenie jest jedną z ważniejszych czynności w życiu każdego człowieka. Co poniektórzy wyraźnie „żyją po to, by jeść”. Jest to bezsprzecznie ogromne uproszczenie, jednak dużo mówi o tym, jak to jest dla nas istotne. A jest istotne, bowiem dzięki posiłkom jesteśmy w stanie działać oraz pracować. Od jakości tego, co sobie dajemy zależy jakość stworzonego przez nas dziennego życia, a w dłuższej perspektywie też to, jak długo będziemy żyli oraz w jakim zdrowiu. Bowiem długofalowe dostarczanie sobie niewłaściwie zbilansowanego jedzenia przyniesie nieubłaganie fatalne efekty. Organizm ludzki jest niezmiernie odporny i potrafi dostosować się do przeróżnych warunków, szczególnie niedoboru wielu rzeczy, jednakowoż zawsze odbywa się to kosztem jakości jego działania.

Do tego nie są potrzebne nawet ekstremalne warunki życia. Wystarczy jedynie do tego nawet proste życie w mniejszym, czy większym mieście. Bezlik obowiązków, niemało pracy, mało czasu, wszechobecny stres powodują, że wybitnie wielu ludzi niepoprawnie oraz niewłaściwie się odżywia, jedząc przypadkowo oraz w wielu przypadkach w biegu posiłki, które nie zaspokajają zapotrzebowania organizmu na wszelkie wymagane mu do funkcjonowania detale.

W szczególności niedobory dotyczą wielu naturalnych związków chemicznych, minerałów i witamin, które odgrywają niezwykle ważną rolę w procesie całego przetwarzania jedzenia oraz napędzania organizmu. Należytym sposobem, chociaż oczywiście nie najlepszym, na sprostanie tej sytuacji są wszelkiego rodzaju dobre odżywki. Są to skondensowane w postaci przeważnie tabletek, czy pigułek witaminy oraz składniki, niezbędne dla organizmu, takie jak magnez, wapń, czy na przykład żelazo.

To właśnie dzięki tak stworzonym suplementom wolno wzbogacić w bezproblemowy sposób swoje codzienne racje żywnościowe i mieć większą pewność, że organizm będzie funkcjonował tak jak trzeba. To co bez jakichkolwiek zahamowań należy o tym wiedzieć, to to, że jak sama nazwa wskazuje, są to tylko dodatki i wspomagacze jedzenia. Nie są w stanie i absolutnie przenigdy nie powinny zastępować normalnych posiłków, bo nie są do tego stworzone.