Skrzyp to flora, która najczęściej kojarzy się nam z naturalnie rosnącymi kwiatami, z łąkami, jakie obfitują w dobrodziejstwa natury. Jeszcze częściej skrzyp przysuwa na myśl przedpotopowe czasy, kiedy tak właściwie to był jedzeniem dla gigantycznych dinozaurów. Źródłem zdrowia i urody skrzyp stał się dopiero z czasem i wciąż odkrywamy jego zbawienne skutki. Dziś króluje w naszych kosmetyczkach i toaletkach jako najskuteczniejsza metoda na uzyskanie zdrowych paznokci oraz włosów. Żadne preparaty poprawiające urodę, balsamy i odżywki nie są w stanie zapewnić tego, co umie skrzyp polny w streszczonej formie tabletek czy preparatu do picia. Wszelkie kosmetyki funkcjonują jedynie na wierzchu, a tylko wyciąg ze skrzypu jest w stanie dotrzeć do najgłębszych zaułków stworzonego przez nas ciała oraz odbudować jego strukturę.

Suplement diety zawierający skrzyp ma wyśmienity wpływ na stworzony przez nas organizm, bo pozwala dostarczyć mu tych elementów odżywczych, jakie z trudem byłoby skompletować w naszym codziennym pożywieniu. Dodatkowo wiele preparatów zawiera jeszcze dodatkowe składniki takie jak na przykład bioperina, jaka powoduje, że przyswajalność składników odżywczych do organizmu ludzkiego zostaje zwiększona, dzięki czemu spożywanie tabletki na porost włosów są skuteczniejsze oraz pewniejsze. Jednym z najważniejszych czynników wyciągu ze skrzypu polnego jest krzemionka, jaka posiada nie tylko plusy pielęgnacyjne ale również wspomaga gojenie się ran, działa również na błonę śluzową oraz naczynia krwionośne, czyniąc je mocniejszymi oraz trwalszymi.

Znaczącym składnikiem jest też krzem, który odnawia kości oraz zapobiega krystalizacji składników mineralnych w układzie moczowym, wykorzystuje się go przy profilaktyce kamicy. Wyciąg ze skrzypu polnego polecany jest dla osób w każdym wieku. Ze względu na swoje właściwości pielęgnacyjne jak również odżywcze i regenerujące również dla ludzi starszych. Przyjmowanie tego suplementu diety to też większa ochrona dla serca. Już jedna bądź dwie pigułki wyciągu ze skrzypu dziennie potrafią zapewnić naszemu organizmowi zdrowie oraz właściwą formę na długo.