Jak powszechnie wiadomo masaże aktywizują układ krwionośny do pracy. Kojarzy się z tym to, że także pobudzone są inne czynności narządów. Jednym z nich jest forma spalania tłuszczu w organizmie. Istnieją również masaże wyszczuplające, z których niezwykle ochoczo oraz zazwyczaj korzystają kobiety – więcej na stronie Masaż.

W wyniku tych masaży poprawia się wygląd figury, bowiem jest ona formowana. Zmienia się koloryt skóry, bowiem poprawienie krążenia poprawia też wygląd. W wyniku masowania ściera się martwy naskórek nieraz przez masaż połączony z pilingiem całego ciała. I najistotniejsze dla kobiet, innymi słowy w skutku masażu zmniejsza się a czasami nawet zanika tak nazywana pomarańczowa skórka, czyli cellulit na pośladkach oraz udach.

Poza tym dzięki masażom koryguje się kształt pośladków i piersi kobiety. Niemniej jednak ze względu na obszerna prywatność takich zabiegów kobiety zezwalają w specjalny sposób masować swoje ciało własnym partnerom a nie obcym im jednostkom. W skutku takich masaży pośladki i piersi stają się jędrniejsze i lekko podnoszą do góry.