Jeżeli już postanawiamy założyć stronę internetową w Internecie, to zależy nam na tym, by była nieraz odwiedzana. Jeżeli chcemy odkryć się w czołówce witryn internetowych, które wyświetlają się po wpisaniu danej frazy musimy postarać się o popularność. Popularność danej witryny zależy od ilości wstąpić oraz od ilości czasu, jaką dany internauta poświęca na przeglądanie witryny. Skutkiem tego domena musi być odpowiednio zrobiona, musi być interesująca, do tego stopnia, aby użytkownik spędził na niej niemało czasu i żeby jak z reguły do niej wracał i najprawidłowiej polecał ją znajomym. Jeżeli wobec tego chcemy, być w najwyższych wynikach po wklepaniu danej frazy w wyszukiwarce, to musimy się postarać.

Najpierw musimy mieć godziwego webmastera, a następnie strwoń się jak najbardziej rozgłosić opisującą nas stronę. Pozycjonowanie stron internetowych jest połączone z marketingiem internetowym oraz zajmują się tym ludzie znający się na rzeczy. Jeżeli pragniemy, aby witryna internetowa była w czołówce ukazujących się propozycji musi przestrzegać paru zasad.

Ważne jest, żeby witryna była polecana przez inne strony to znaczy, by linki do opisującej nas strony znajdowały się na innych witrynach internetowych – więcej o tym na witrynie http://babanaju.nazwa.pl/. Kiedy odpalamy przeglądarkę internetową oraz wpisujemy hasło, jakie chcemy znaleźć to po wyświetleniu wyników bezsprzecznie wchodzimy w strony, które są na pierwszych miejscach. Następnie, jeśli w pierwszej piątce nie znaleźliśmy wszystkich interesujących nas informacji wpisujemy inną frazę, by móc odnaleźć wiadomości być może inaczej wskazane również na pierwszych kilku wyświetlonych wynikach. Ważne jest, więc, na którym miejscu jest stworzona przez nas witryna internetowa.

A z czym jest powiązane miejsce opisującej nas strony? Z pozycjonowaniem. To czy nasza idealna strona internetowa będzie na pierwszym czy także ostatnim miejscu jest powiązane z trzema podstawowymi czynnikami. Z popularnością strony, to oznacza z ilością wejść na daną witrynę i w pewnych sytuacjach, jaki spędzamy na danej stronie internetowej. Z tym ile linków odnoszących do naszej idealnej witryny znajduje się na innych witrynach www i niezwykle znacząca jest budowa i zawartość witryny. Na bazie tych trzech głównych detalów wyszukiwarki tworzą algorytmy oraz ustawiają witryny www na słusznych miejscach.