Terapeutka Monika Dąbek założyła profesjonalny gabinet psychoterapii Gestalt w Kielcach. Założyła go ona po to, by pomóc zwalczać ciężkie sytuacje życiowe osobom, które w nich pozostają. Jak sama mówi, psychoterapeuta kielce służy: otwieraniu się, twórczemu byciu, rozumieniu i akceptowaniu. Pacjenci mogą w efekcie odnaleźć drogę do siebie i mieć bardziej komfortowe życie.

Kluczowa jest tutaj ich samoświadomość. Jeśli ktokolwiek chciałby się dowiedzieć więcej lub wpisać na terapię to może wysłać formularz ze strony internetowej lub zadzwonić do specjalistki.

Psychoterapia skierowana jest do osób, które zmagają się z: zaburzeniami zachowania i emocji, zaburzeniami nastroju oraz zaburzeniami nerwicowymi. Mogą one oczekiwać na wsparcie w obrębie radzenia sobie ze stresem, kryzysami, wypaleniem, niższą samooceną, czy żałobą. Jest ona też polecana dla osób odczuwających dyskomfort w związku z objawami psychosomatycznymi albo wówczas, gdy klient chciałby sobie radzić z traumatycznym wydarzeniem.

W trakcie każdej terapii metody pracy dostosowane są do konkretnego klienta. Terapia Gestalt obecnie traktowana jest za trzecią pośród głównych szkół psychologii, obok behawioryzmu oraz psychoanalizy. Akcentuje ona głównie podmiotowość klienta, jak i kwestię tego, czego może doświadczyć „tu i teraz”, w trakcie kontaktu z terapeutą.

Założenia szkoły Gestalt wskazują, że zachowanie człowieka składa się z pewnych gestaltów, których cech nie można sprowadzić do sumy cech poszczególnych składników. Znaczy to, że każdy ma pewien potencjał rozwoju, jak i możliwość pozytywnego zachowania się w środowisku, o ile tylko ma pojęcie o tym, co dzieje się w nim i wokół niego. Jego cierpienie psychiczne pojawia się, gdy emocje, wymagania, czy pragnienia pozostają poza jego świadomością. Z tego względu psychoterapeutka skupia się na tym, żeby znaleźć sposoby wejścia pacjenta w relację z otoczeniem i sposoby unikania relacji.