Z dnia na dzień bardziej znacząca ilość użytkowników Internetu korzysta z sieci już nie tylko za pośrednictwem komputerów desktopowych albo innego tradycyjnego sprzętu, ale narzędzi dużo mniejszych; smartfonów a także im pochodnych. Uzyskana poprzez to szersza osiągalność zawartości elektronicznej rodzi z drugiej strony mnogość trudności technologicznych, w szczególności odczuwalnych dla webmasterów a także właścicieli stron. Trudno bowiem przypuszczać, aby platforma nieprzystosowana do ekranów urządzeń mobilnych była w stanie zachęcić dużą ilość potencjalnych klientów.

Z poleceniem dostrojenia popularnych mechanizmów do dzisiejszych oczekiwań użytkowania zechcieli powalczyć specjaliści IT na całym świecie. Wyekwipowanie najnowszych, ale i tych istniejących już serwisów w adekwatną responsywność na nowe możliwości stało się bezwzględnym priorytetem dla tego typu teamów. Wydatki poniesione w takowy sposób miały jednakże zaprocentować ze względu na zwiększenie przeciętnego okresu użytkowania Internetu, realnemu dzięki rozpromowaniu smartfonów.

Część druga

Wyniki tychże prac ujawniły się ekspresowo – Responsive Web Design, jak określono świeżą technologię, proponowała platformy samorzutnie dopasowujące się do wielkości wyświetlacza narzędzia. Contenty prezentowane w takowy sposób były komfortowe oraz wydajnie ułożone, innymi słowy przynosiły stronom całkowitą użyteczność bez względu na wybrane narzędzie. Równie prędko w sieci wolno było wpaść na więcej niż jeden kreator stron responsywnych, a inaczej szablonowy wzorzec strony oferującej pewność owej funkcjonalności. Niskie nakłady takiego rozwiązania przyciągnęły wielu nie zaciekawionych czasochłonną modernizacją starych serwisów.

Czym jeszcze poza przystępnej ceny musiałby odznaczać się najlepszy kreator www? Pokaźna suma różnorakich szablonów, począwszy od podstawowych aż do specjalistycznych, ma za zadanie określać takowy kreator. Nie powinniśmy także nie wspomnieć o estetyce. Łatwa obsługa stron powinna zespolić się z atrakcyjnym designem, w przeciwnym razie nie dostarczy zakładanych profitów.