Z trudem określić jak wielką rolę odgrywa informacja w życiu każdego z nas. Bez właściwej wiedzy nie bylibyśmy w stanie niemalże nic zrobić. Informacja to nie jedynie wiadomości polityczne ze świata oraz kraju, informacją jest wszystko, co może pomóc nam w powszednim funkcjonowaniu. Ulotki marketingowe informują nas gdzie są restauracje rozmaitego typu, instrukcje obsługi pomagają w posługiwaniu się sprzętem elektronicznym, lub w złożeniu szafki. Informowani jesteśmy o ewolucjach dzieci w szkole, o zwolnieniach w pracy, o zmianach w przepisach. Wszystko, czego potrzebujemy możemy szybko oraz bez trudu odnaleźć w Internecie.

Codziennie zalewani jesteśmy ogromem informacji z każdego kraju, z każdej sfery życia. Definicja informacji mówi, iż są to wszelkiego rodzaju dane, jak liczby lub też obrazy, które zwiększają poziom wiedzy człowieka. Podlegają one interpretacji i zostają wykorzystane w pożądany sposób. Od najmłodszych lat wszyscy dookoła nas oceniają jak szybko przyswajamy pionierskie informacje oraz jak je wykorzystujemy. Człowiek jest istotą z natury interesującą świata.

Szczególnie, gdy otaczająca nas rzeczywistość ulega ciągłym przemianom, oraz dalej kryje w sobie dużo tajemnic. Pragnęlibyśmy wiedzieć wszystko, a w szeregu przypadków wydaje nam się, że nie wiemy nic – przetestuj zatem 24-gazeta.pl. Do tej pory niewiele wiemy np. o działaniu ludzkiego mózgu, mimo badań prowadzonych latami.

Przez całe nasze życie dowiadujemy się czegoś nowego, poznajemy innowacyjne fakty. Pewne informacje są dla nas niezbędne, inne traktujemy wyłącznie, jako ciekawostki urozmaicające bezbarwną rzeczywistość. Są to informacje, o jakich możemy podyskutować ze znajomymi przy kawie, zazwyczaj są to wiadomości dotyczące wydarzeń zagranicznych. Nie wolno jednakże wyimaginować sobie życia bez dostępu do jakichkolwiek informacji. W obecnych czasach kluczowym źródłem wiedzy jest Internet, telewizja również nieustannie cieszy się popularnością, szczególnie serwisy informacyjne, mniej kanały tematyczne. Tudzież coraz rzadziej sięgamy po prasę dzienną lub też miesięczniki, skutkiem tego, że są one dostępne w Internecie.