Ci, jacy są wielbicielami przeróżnego rodzaju gier komputerowych z całą pewnością przyzwoicie wiedzą, na czym bazuje gra „The Sims 4”. Jakim sposobem się okazuje, ta kultowa już gra jest kultowa na całym świecie, chociaż jak przyznaje sam jej twórca, początkowo w żadnym wypadku nie miał takiego założenia. Pierwotnie albowiem gra miała być programem służącym do projektowania, a indywidualni Simowie mieli konstruować modele do obrazowania ludzi.

Dzisiaj gra „The Sims” jest grą kultową i cenioną, wydawaną przez firmę Maxis. Jeśli mielibyśmy zaliczyć ją do jakiegoś jednego typu gier komputerowych, byłoby to trudne, wskutek tego, iż gra ta niejednokrotnie uznawana jest za grę symulacyjno – logiczno – strategiczną. Główna część tej znanej gry pozostała wydana w 2000 roku, a do tego czasu sprzedano ją w ponad szesnastu milionach kopii. Co interesujące, gra ta nigdy tak rzeczywiście nie miała jasno oraz precyzyjnie zdefiniowanego celu. Gracz ma do zrealizowania dużo zadań, począwszy od budowy domu aż po kierowanie życiem poszczególnych Simów – wypróbuj na stronie heroes 3 download. Zajęcie to bywa wybitnie wciągające z powodu wielu możliwości, jakie daje gra. Nie skłamiemy również, jeżeli dodamy, iż gra ta tak ściśle mówiąc może ciągnąć się w nieskończoność.

Do najistotniejszych zadań każdego gracza wypada w głównej mierze wydawanie poleceń stworzonym przez siebie kreacjom (samodzielnie możemy nadawać im imiona, wybierać kolor skóry lub kolor włosów). Ważne jest więc to, aby każdy Sim miał czas zarówno na pracę, jak i na odpoczynek czy na spożywanie pojedynczych posiłków. Jeśli gracz notorycznie będzie zapominał o najważniejszych czynnościach, wtenczas postacie zachorują, po czym umrą. W tym momencie gra się kończy, jednakże bezsprzecznie jesteśmy w stanie wprowadzić do gry całkiem oryginalnych Simów, raz jeszcze przez siebie wykreowanych. Gra „The Sims 4”, jak oraz jej następne części zdają się bić wszelkie rekordy popularności, a zawdzięczają to w głównej mierze szerokiemu gronie odbiorców, do jakich gra jest adresowana. Nie jest ona bo tylko i wyłącznie grą typowo żeńską czy typowo męską. Odgrywać są w stanie w nią przedstawiciele obojga płci oraz z pewnością wszystkim przypadnie do gustu.