Na blogu Tragos Del Mundo pośród bardzo wielu przepisów zaprezentowany został taki na smaczny trunek, kojarzący się z wakacjami. Jest to Pina Colada. Pina Colada to napój nad wyraz znany na Karaibach. Popularność zyskał w pod koniec lat 70. XX wieku, za pomocą piosenki Escape, w wykonaniu Ruperta Holmesa. Sam sposób przygotowania drinka jest nad wyraz nieskomplikowany. Można go odnaleźć na oficjalnej ewidencji trunków International Bartenders Associaton. Niektóre osoby do głównego przepisu wlewają nieco więcej Malibu, wiele uzależnione jest od posiadanych kubków smakowych. Niejednokrotnie dodany jest też sok ananasowy, w zastępstwie kawałków owoców. Elementy potrzebne do przygotowania piña colada trago to: 45 ml malibu, czterdzieści pięć mililitrów mleka kokosowego, dziewięćdziesiąt mililitrów soku z ananasa, plus trzy kostki lodu.

Zrobienie Pina Colady nie zajmie sporo czasu. Trzeba wkładać lód do miksera oraz wlać konkretne elementy składowe: rum, mleko kokosowe plus sok ananasowy. Wszystko trzeba mieszać aż lód nie będzie drobniutko rozdrobniony. Powoli należy wlewać cały napój bez piany do szklanek. Szkło do jakiego wlewa się piña colada można ozdobić kawałkiem ananasa. Pina Colada to napój, jaki zaprezentuje się doskonale. W sieci można znaleźć kilka przepisów na jego wykonanie.

Tymczasem, ten opracowany na blogu Tragos Del Mundo zalicza się do łatwych, a jednocześnie bardzo efektywnych. Pina Colada to wyjątkowo dobry, słodki karaibski drink alkoholowy. Przyrządzany jest z białego rumu, jaki jest głównym składnikiem. Klasycznie drink taki trzeba podawać z lodem, plastrem cytryny, jak i plastrem ananasa. W nieco urozmaiconej odmianie Pina Coladę podaje się w wydrążonym ananasie. Żeby pozyskać aksamitną wersję drinka, wszystkie składniki warto umieścić w blenderze. To pozwoli na jego lepszą ekspozycję. Atuty smaku będą nie do zakwestionowania.