Potrzeba bycia atrakcyjnym bierze się z chęci papugowania innych oraz tego co robią oraz jak myślą. Jeżeli dany strój czy też zachowanie jest praktykowane przez wielką część osób ma prawo być to uznane za modne i wzór do jakiego wypada dążyć. Dotyczy to nie tylko strojów, niemniej jednak każdej dziedziny życia. Papugujemy to co robią inni nie pragnąc odstawać od grupy. W większości wypadków moda dotyczy strojów oraz ta jest także jednoczona, jednak moda na posiadanie psa lub kupowanie samochodów danej marki też jest objawem słynnego trendu. Moda w wielu przypadkach łączona jest ze stylem oraz poczuciem piękna.

Każdy kto nie ma żadnego pomysłu na siebie i nie chce być odtrącone przychyla się do stylu jaki mają familia, znajomi czy osoby z bliskiego środowiska. Można to zatem określić ogólnie stylem życia, jaki dana prowadzi. To co jest modne spostrzeżone jest jako odpowiednie, skoro tyle osób nosi dany strój czy robi w ten sposób. Jest to bezsprzecznie błędne postrzeganie, niemniej jednak nieraz ulegamy modzie nawet nie zgadzając się z tym co propaguje oraz jakie wartości reprezentuje. W niemalże każdy chromatycznym, kobiecym czasopiśmie odnajdziemy dział moda i styl.

W którym to prezentowanej są modne kreacje i stroje, które są teraz na topie. Moda obecna jest także na szeroką skalę podczas programów oraz reklam telewizyjnych. Nie da się ustrzec przed prekursorskimi trendami, nawet jeżeli nie jesteśmy entuzjastami mody i nie pozyskujemy wszystkich innowacyjnych ubrań jakie pojawiają się w sklepach. Też w internecie natrafić wolno na reklamy modnej odzieży na niemalże każdym ogólnodostępnym serwisie czy też portalu – sprawdź tanie kopertówki. Oprócz tego znaleźć wolno dużo stron internetowych tematycznych poświęconych tylko oraz wyłącznie kwestiom mody.

Modowe blogi, czy punkty internetowej z modną markową odzieżą są nadzwyczaj legendarne. Pośród odwiedzających przeważnie występują młode kobiety, które interesują i pasjonują się modą. Jak się okazuje moda może być autentyczną pasją i czymś co po prostu sprawia przyjemność. Być modnie ubranym dla nie których to niezwykle ważna rzecz, na którą są w stanie wydać swój ostatni znany z przysłowia grosz.