Oferta noclegowa to w głównej mierze pokazanie klientom co jest do dyspozycji. Jeśli dany budynek wyraźnie się reklamuje wówczas ludzie chętniej tam przyjeżdżają. Jeżeli chodzi o noclegi to reklama jest wybitnie istotna, albowiem to właśnie dzięki niej ludzie są informowani gdzie są wolne miejsca. Każda oferta jest opisywana w inny sposób bo to wszystko zależy od budynku oraz stanu ich finansów. Jeśli są to drogie hotele to na ogół one przeważają w ofertach dla klientów.

Obecnie obszerny wpływ na rynek noclegów oraz ich oferty ma Internet. Tu każdy ma okazję przedstawić swoja bazę noclegową, opisać detale a także podać cenę. Najwięcej ludzi korzysta z ogólnopolskich oraz ogólnoświatowych portali turystycznych – tam na pewno polecany będzie nocleg Siedlisko-Roztocze.com.pl – Zwierzyniec Noclegi. Dają one za trafną kwotę wyznaczone możliwości reklamy. Korzystanie z nich daje także możliwość zademonstrowania zdjęć noclegów co jest dla kontrahentów podstawą rezerwacji. Jeśli do tego cena jest maksymalna to znak że propozycja jest trafiona. Oferty można składać także w innych środkach masowego przekazu takich jak gazety, radio czy telewizja. Noclegi okazyjne to nic innego w jaki sposób rezerwacja w dniach świątecznych lub też wolnych od pracy. Są to unikatowe dni w zależności od tego, co się świętuje. Jeśli są to długie weekendy wtenczas obiekty noclegowe są oblegane nawet kilka tygodni wcześniej.

Trzeba dość ekspresowo rezerwować miejsce bowiem wybór staje się coraz mniejszy. Noclegi okazyjne mają odmienną cenę aniżeli w dni powszechne czy w trakcie lata. Jeśli obiekt ma wielki popyt to może nawet wykorzystać zniżki dla kontrahentów. Są także takie bazy noclegowe które pragną zarobić i w owym czasie noclegi są droższe. Najbardziej wyszukiwanymi noclegami są te świąteczne oraz noworoczne.

Wiele podróżników już we wrześniu wypatruje sobie miejsca na noclegi albowiem im bliżej świąt tym wybór staje się bardziej ograniczony. To jedna taka okazja w roku kiedy dużo osób pragnie pojechać w to samo miejsce na parę dni. Święta są ponadprzeciętne wskutek tego noclegi na ten czas są wszelkie zajęte. Tudzież na taka okazje w jaki sposób walentynki przygotowane są noclegi szablonowe dla par zakochanych. Pokój wówczas jest dekorowany i są ponadprogramowe atrakcje przygotowane.