Monstrualnym powodzeniem cieszy się obecnie rehabilitacja, jaką określić można, jako w pełni całościowe i zespołowe działanie na rzecz osoby schorowanej, bądź także niepełnosprawnej, czy takiej, która znajduje się w okresie rekonwalescencji, która wynika z zabiegów oraz operacji, które pozostają przeprowadzone. Zabiegi, które wykonuje się w ramach działania, jakim jest rehabilitacja mają na celu przywrócenie perfekcyjnej sprawności ruchowej, czy również psychicznej chorej osobie. Przede wszystkim rehabilitacja ma na celu usprawnienie osób, jakie cierpią na dysfunkcję ruchową. Twórcami tego działu są profesor Howard Rusk, oraz Wiktor Dega. Jednym z najważniejszych działów rehabilitacji ruchowej jest fizjoterapia, jaką zazwyczaj wykorzystuje się w okresie pooperacyjnym, bądź też także powypadkowym.

Dzisiaj rehabilitacja uważana jest za proces nie tylko medyczny, lecz też społeczny. Prócz tego uważa się ją za powszechną, albowiem każdy ma do niej prawo, przedwczesną, ponieważ powinna być jak najwcześniej rozpoczęta, a też ciągła, ponieważ raz rozpoczęta powinna być kontynuowana aż do zakończenia i uzyskania pożądanych efektów – do jej przeprowadzenia niezbędne są również właściwe wyposażenia typu skleportomedika.pl. Aktualnie niezwykle często wykonywane są operacje korekcyjne, i naprawcze stóp oraz stawów kolanowych, co popularne jest, jako chirurgia stopy. Funkcja stopy w życiu każdego człowieka jest ogromna, ponieważ spełnia podstawową funkcję podpórczą.

Z tego też względu chirurgia stopy nie jest tylko rezultatem kosmetycznym, lecz leczniczym, który dba o to, by funkcjonowała ona poprawnie. Z tego też względu, jeżeli mamy zamiar, lub ewentualnie jesteśmy zmuszeni zrealizować zabieg, jakim jest chirurgia stopy musimy prosić o pomoc doświadczonego i kompetentnego lekarza chirurga. Zabieg, jakim jest chirurgia stopy składa się z paru etapów. Jeżeli mamy do czynienia ze wczesną fazą zniekształceń możemy wykonać wyłącznie operację tkanek miękkich. Niestety w wielu bardziej zaawansowanych przypadkach wypada zrealizować osteotomie, innymi słowy korekcje osi kości w obrębie stopy. Prawidłowo przeprowadzone operacje muszą zostać dobrane do potrzeb oraz stanu zdrowia pacjenta, a ich charakterystyczną cechą jest to, iż po zabiegu następuje krótki okres rehabilitacji. Rzecz jasna po zabiegu należy unieruchomić stopę pacjenta, jednakże w tym celu nie stosuje się opatrunków gipsowych, lecz miękkie elastyczne opaski uciskowe.