Dla niektórych nadmorskie miejscowości to miasta entuzjastycznie zwiedzane. Wycieczka nad morze kojarzy się przede wszystkim z wakacjami, plażą, mewami latającymi nad naszymi głowami. Z rozkoszą jeździmy nad morze, aby odpocząć. Polacy mają to ułatwienie, że mają dostęp do morza. Nie trzeba wyjeżdżać za granicę, żeby móc pochodzić sobie po nadmorskiej plaży.

A wybór jest olbrzymi – jesteśmy w stanie jechać do Kołobrzegu, Władysławowa lub Krynicy Morskiej. Jest kilkadziesiąt morskich miejscowości, które są niezwykle znane, uważane za kurorty. Są jednakże i tacy, którzy mimo bliskości morza decydują się na wyprawę zagraniczną. Dla niektórych jest to bardziej ekscytujące. Wyjeżdżając za granicę mamy także pewność, ze przez cały urlop będzie świeciło słońce, że ekspedycja nam się uda. W Polsce niekiedy tak bywa, że pobyt nadmorski spędzamy w strugach deszczu. To przykre pogody nie da się zaplanować. Nie da się na nią wpłynąć.

A morza czy oceany są w niezwykle różnych krajach. Mamy prawo polecieć na inny kontynent a jesteśmy w stanie też spędzić wakacje w Europie. Lubimy podróżować, zwiedzać, poznawać nowatorskie miejsca. A takich miejsc nam nie znanych jest jakkolwiek miliony. Nie musimy wyjeżdżać nawet z kraju. Każde państwo jest ładne na swój sposób. Ewidentnie niektóre są znacznie bardziej interesujące, do innych jeździmy mniej z rozkoszą. Coraz więcej korporacji, korporacji, ogromnych przedsiębiorstw uprawia turystykę biznesową korzystając z opcji takich jak lotnisko oraz port lotniczy gdańsk parking. Polega ona w głównej mierze na wyjazdach służbowych.

Wiele kontraktów podpisywanych jest z kontrahentami zza granicy, transakcje przeprowadzane są nie tylko z biznesmenami w kraju, jednakowoż także oraz z tymi, które mieszczą się poza granicami Polski. Nieodzowne jest odwiedzanie innych krajów, aby podpisać umowy, by ustalić warunki transakcji. Takie rozmowy biznesowe nie trwają przecież cały dzień. Część czasu wolno przeznaczyć na zwiedzanie, podziwianie ładnych zakątków kraju, w jakim się przebywa. Wiele firm proponuje także swoim pracobiorcom szkolenia za granicą. Jest to propozycja ochoczo przyjmowana. Z taką turystyką napotykamy się coraz częściej.