Drukarka nie będzie działać, gdy nie ma w niej zasobnika na tusze. Do tego trzeba dodać, iż tego rodzaju pojemniki muszą być pełne. W przeciwnym razie mamy prawo zapomnieć o tym, iż drukarka wydrukuje cokolwiek w kolorze. Nie ma także mowy o tym, aby drukowała ona nawet bez odcieni. Do drukarki potrzebne są dwa pojemniki. Jeden tusz jest czarny, a druki kolorowy.

Gdy pragniemy specjalistycznych tuszy, które drukują z kolosalną jakością i zwinnością – należałoby zainwestować w ulepszony sprzęt oraz w nieco droższe pojemniki. W biurach jednakże nie jest to potrzebne. W ostateczności tam mamy do czynienia tylko i wyłącznie z pismami, które mają być czytelne. Jeśli jednakże w drukarce kończy się tusz oraz pojemnik już nie jest nowiutki – trzeba go jak najprędzej zamienić. Przydają się wtedy tonery do drukarek, które są najzwyczajniej w świecie w rezerwie.

Obszerne biura posiadają tego typu standardy. Wszystko po to, żeby w razie problemów zdołać szybko wymienić pojemnik i drukować w dalszym ciągu. Taka wymiana w żadnym wypadku nie jest trudna oraz niepewna. Każdy sobie z nią poradzi. Biuro bez drukarki nie mogłoby prawidłowo funkcjonować. Drukowanie pism, rachunków, poświadczeń lub ewentualnie wiele odmiennych spraw, które w pierwszej kolejności komponowane są za pomocą komputerów, a dopiero później drukowane.

Niekiedy potrzebny jest również skaner. Wtedy można zakupić drukarkę, jaka ma nie tylko rolę drukowania, ale i skanowania i kserowania. Takie własnego typu kombajny drukujące nie są już tak drogie. W następstwie tego biura się na nie decydują. Tego typu machiny również potrzebują tuszy. Są to nieodłączne detale pozwalające drukować.

Nic w takim razie nadzwyczajnego, że tusze pojawiają się niemalże przy każdym biurze i przy każdej drukarce. Niemało jednakże zależy także od tego, z jakim ekwipunkiem mamy do czynienia. Nie zawsze drukarki są takie same oraz nie zawsze tusz będzie pasował. Sporo zależy od fabrykanta. Każdy gatunek musi posiadać własny wyznacznik. Z tej przyczyny urząd ma obowiązek zakupić taki tusz, jaki naprawdę będzie pasował do gatunku drukarki. Od czasu do czasu uzupełnia się tusze w wyjątkowych punktach serwisowych.