Ładny uśmiech to marzenie każdego z nas. Jest oznaką zdrowia oraz powiada otoczeniu, że troszczymy się o swoje ciało. Żeby zachować biały uśmiech nie zawsze musimy wydać fortunę w gabinecie stomatologicznym. Czasami wystarczy słuszna profilaktyka, czyli codzienna higiena jamy ustnej. Sprzymierzeńcem w walce o zdrowe zęby na pewno są szczoteczki do zębów. Już po dwóch minutach mycia zębów elektryczną szczoteczką wszelkie resztki, a także osad, który pozostawiają herbata, kawa oraz papierosy pozostają usunięte. Warto więc zainwestować w szczoteczkę elektryczną, by uniknąć częstych wizyt u dentysty. Jeśli jesteśmy członkami paru osobowej rodziny tym o wiele bardziej inwestycja się zwróci.

Albowiem szczoteczki elektrycznej może używać parę osób. Wystarczy jedynie kupić dla każdego wymienną końcówkę – sprawdź https://oclean.pl. Każdą można oznaczyć innym kolorem krążka. Dzięki temu nikt się nie pomyli. Jest to w pełni higieniczny i ogromnie efektywny sposób czyszczenia zębów. Tak samo jak w wypadku tradycyjnej szczoteczki zamienną końcówkę wyrzucamy i pozyskujemy oryginalną po trzech miesiącach. Wskazówki dentysty, co do wyboru typu szczoteczki do zębów, na pewno powinny zasięgnąć osoby, jakie mają komplikacje nie jedynie z samymi zębami, ale też z dziąsłami, lub także noszące aparaty lub korony. Stomatolodzy coraz bardziej faworyzują używanie szczoteczek elektrycznych, zamiast schematycznych. Z jakiej przyczyny? Powodów jest parę.

Najistotniejszym jest prędkość z jaką porusza się główka szczoteczki. Im prędzej, tym lepiej dla naszych zębów. Drugim istotnym czynnikiem są ruchy jakie wykonują elektryczne szczoteczki. Bardzo częstym błędem jaki wykonujemy przy szczotkowaniu standardową metodą jest sposób mycia. To jakie ruchy egzekwujemy szczotkując jawnie przekłada się na stan uzębienia. Nazbyt mocne dociskanie włosia do powierzchni zęba i niewłaściwe ruchy szczoteczki, moją być powodem chorób dziąseł i osłabienia szkliwa, a w efekcie próchnicy. Elektryczne szczoteczki wykluczają to zagrożenie. Dostępne na półkach sklepowych szczoteczki elektryczne egzekwują ruchy rotacyjno-oscylujące. W ten sposób czyszczą zęby nie naruszając szkliwa i dziąseł. Co poniektórzy producenci w swojej ofercie mają również szczoteczki wykonujące ruchy pulsacyjne (do przodu i do tyłu). Główka szczoteczki rytmicznie dociska się do powierzchni zębów i skuteczniej rozluźnia płytkę nazębną.