Co rano ten sam kłopot. Stajemy przed zwierciadłem oraz myślimy, co na siebie ubrać. Po dłuższym zastanowieniu sięgamy po te same co wczoraj oraz przedwczoraj dżinsy, barwny podkoszulek, sportową kamizelkę oraz lecimy do pracy. Przeciętny styl, żadna klasa. W pracy zazdrośnie patrzymy na koleżankę – ta to się dopiero potrafi ubrać… Jednakże jak przyjrzymy się całkowicie, widzimy, iż koleżanka ma tę samą sukienkę, co wczoraj, lecz jakby trochę inną – no tak, ma inne dodatki. Wczoraj miała korale i pasek, a dziś ma śliczną apaszkę. Poszukiwania prywatnego stylu powinniśmy rozpocząć od dokładnego przejrzenia swojej szafy i podjęcia istotnych i brawurowych decyzji – co zostawiamy, a z czym powinniśmy się rozstać.

Na pewno jedna trzecia naszych zasobów już na nas nie pasuje, barwy nie takie jak kochamy, fason nie ten – po co było to kupować? Moda, styl przetwarzają się, a my stoimy w miejscu – wówczas warto sprawić inspirujące torebki. Wypróbujmy w wybranej przez nas garderobie, co z czym możemy połączyć, jakie dodatki będą pasowały do naszych bluzek czy sukienek. Jeśli nie poradzimy sobie z tym obowiązkiem, zaprośmy przyjaciółkę, która obiektywnie nam powie w czym wyglądamy prawidłowo, a w czym kiepsko. Programy telewizyjne, internet, kolorowe pisma wprost zalewają nas informacjami o modzie, o najnowszych trendach.

Jeżeli chcielibyśmy za wszelkimi nowymi fasonami nadążyć, nie starczyłoby zapewne pieniędzy. Idąc na zakupy, powinno się się zastanowić, co nabyć, aby konweniowało do posiadanych już przez nas ubrań. Jeżeli mamy kilka spódnic, następna dokupiona bluzka powinna bodaj do połowy nich pasować. Tym sposobem zwiększymy ilość naszych kreacji. Każda kobieta powinna posiadać w swojej szafie pierwszorzędny kostium – stosowny na wszelkie bardziej uroczyste okazje, parę sukienek letnich i na chłodniejsze dni, spódnice, spodnie sportowe oraz gustowne. Oczywiście do kompletu podkoszulki, bluzki, parę żakietów. Żakiety są wybitnie uniwersalną częścią ubrania. Każda moda, styl uwzględniają połączenie żakietów ze spodniami, spódnicami, sukienkami. Marynarki sportowe, eleganckie są dopełnieniem dla podkoszulka oraz dżinsów, eleganckiej spódnicy, nawet małej czarnej.