Artykuły kucharskie są to materiały z jakich wolno dowiedzieć się wielu istotnych rzeczy o pichceniu. Piszą je różni ludzie, rozpocząwszy od amatorów którzy są zafascynowani gotowaniem po zawodowych kucharzy. Artykuły mieszczą tematykę w obrębie gotowania, podawania do stołu, używanych przypraw i jakie napoje podaje się do jakiejkolwiek potrawy.

Wolno je znaleźć pomiędzy innymi w czasopismach, w gazetach, poradnikach, a również na serwisach kulinarnych. Artykułów powstaje coraz to więcej, ponieważ spora część społeczeństwa intryguje się tym tematem – przetestuj dodatki kuchenne. Poza tym dzięki atrakcyjnym artykułom, młodzi ludzie mają szansę nauczyć się tej sztuki w prosty i szybki sposób.

Prawdą jest, że każdy może nauczyć się gotować i pisać artykuły. Czasami zatrudnia się osoby powiązane kulinarnie żeby pisały artykuły na przykład do gazety. Powoduje to większą ilość czytelników każdego miesiąca.

Artykuły nie są długie, lecz za to treściwe. Najistotniejsze, że dostarczają cenną wiedzę która jest przekazywana do sporej grupy osób. Perfekcyjne artykuły natomiast są oceniane.