Jadąc w góry zastanawiamy się, w jakim miejscu przenocować. Każdy wybiera nocleg taki, jaki mu się podoba. Mało jest ludzi, jakim wystarcza namiot bądź też przyczepa kempingowa, kędyś w oddali. Są to zazwyczaj młodzi ludzie, jaki są rządni przygód. Jednak dla osób dorosłych, z dziećmi namiot nie jest w żadnym razie przydatny. Domek kempingowy lub pokój w drobnym, familijnym domku gościnnym także nie jest rozwiązaniem, gdy powinniśmy przygotować posiłki dla pięcioosobowej rodziny, a później również posprzątać po tym jedzeniu.

Jesteśmy przecież na urlopie, w związku z tym chociaż w tym czasie odpuśćmy sobie kucharzenie i sprzątanie oraz zacznijmy korzystać z wygód, które oferuje nam ogromny rynek hotelarski w Polsce. Hotel jest praktyczny, pokojówki posprzątają nam w pokoju, a jeśli nie będzie się nam pragnęło wychodzić z naszych czterech ścian, room service przyniesie nam wieczerzę do pokoju. Nieróbstwo nie jest właściwe, niemniej jednak raz w roku możemy i z niego skorzystać, żeby spokojnie nacieszyć się urokami górskiego krajobrazu oraz wypocząć po długich i obszernych spacerach.

Planując narty w górach nie wystarczy wskoczyć w pojazd, w którym spakowane są już nasze narty oraz kijki. Należałoby pomyśleć również o noclegu i to najpoprawniej zarezerwować sobie pokój na klika dni a nawet tygodni przed wyjazdem w góry – tutaj pomoże kudowazdroj.pl/noclegi/. Jest to szczyt sezonu górskich uzdrowiskach, wobec tego nie oczekujmy po tanim noclegu Bóg wie jakiego komfortu. Najpewniej będzie musiał nam starczyć pokój wieloosobowy bez prywatnej łazienki w jakimś drugorzędnym pensjonacie, ponieważ te lepsze oraz tanie będą już dawno zarezerwowane. Najlepszym rozwiązaniem w tego rodzaju sytuacjach jest nocleg w hotelu. Tam z pewnością wynajdziemy coś dla siebie i w głównej mierze z łazienką tylko do prowadzonej przez nas dyspozycji. Jeśli niemniej jednak wiemy, iż pojedziemy na narty, gdy wyłącznie spadnie śnieg, pamiętajmy, by zatelefonować lub ewentualnie napisać maila z rezerwacją do hotelu. Unikniemy wtenczas nie przyjemnych sytuacji oraz spania w brzydkim, małym pensjonaciku, który nie oferuje swoim mieszkańcom nawet śniadania. Wcześniejszy telefon do hotelu odradzi poszukiwania na gwałt noclegu.