Doradca od wentylacji jest to figura która pracuje w biurze firmy powiązanej z wentylacją. Jest to praca odpowiedzialna bo należy doradzić kontrahentom właściwe rozwiązanie. Dotyczy ono doskonałej wentylacji a tym samym takiej jaka będzie realizowała swoje zadanie. Doradca ma prawo obsługiwać zarówno własnych indywidualnych klientów jak też firmy.

Dane jest że wentylatory instalowane są w przeróżnych miejscach albowiem spełniają wiele istotnych zadań. Skutkiem tego taki doradca ma obowiązek się cały czas uczyć własnego zawodu. W szczególe musi być otwarty na wymagania klientów bowiem są to kwestie najistotniejsze. Doradca podpisuje dokumenty związane ze sprzedażą a także kontaktuje się z pośrednikami. To ona umawia klienta na spotkanie z montażystą wentylacji jak także kieruje do innego oddziału jeśli dana korporacja nie ma takiego produktu. Doradca także może uczestniczyć na targach budowlanych kiedy korporacja wystawia się ze swoja wentylacją.

To naturalnie dzięki temu zawód ten staje się równocześnie pasja takiego człowieka. Rynek wentylacji jest niezwykle rozszerzony pod względem zestawu. To naturalnie dzięki temu konsument ma do wyboru bardzo rozmaite rodzaje wentylacji. Najbardziej powszechne są małe wentylatory jakie można zainstalować samemu. Ich zaleta jest przede wszystkim prostota działania. Poza tym są również tanie. Można je łatwo zamienić na nowatorskie, a też czyści się sprawnie.

Następna grupa wentylatorów są to sprzęty bardziej skomplikowane aczkolwiek przenośne – inwerter. Są w stanie spełniać właściwe zadanie w podroży oraz w trakcie przenoszenia. Co poniektóre pomieszczenia żądają takiego wyposażenia ponieważ na stałe nie może być zamontowane ze względów bezpieczeństwa. Pozostałe wentylatory to urządzenia drogie, skomplikowane oraz wmontowane na stałe. Spełniają niesłychanie ważne zadanie w następstwie tego nawet najogromniejsze obiekty są do nich przyzwoicie dopasowane. Wszelkie typy są zawsze posegregowane po to aby klient miał wgląd w bazę tych artykułów. Wentylatory cały czas się zmieniają bowiem technika powoduje że powstają o dużo bardziej funkcjonalne i nowoczesne.