Lokalne wiadomości też mogą być pewnego rodzaju podziałem. Jak można się domyśleć, chodzi nam o zasięg i o to, gdzie taka tragedia czy też dany temat wiadomości miał miejsce. Jest to bezsprzecznie stworzony przez nas kraj, czyli nasze otoczenie. Do tego jak największa liczba mieszkańców stara się jak najlepiej dostosować. Przecież na tym to wszystko polega. Nie da się zamaskować, że jednak treści dotyczące wiadomości z kraju są ważniejsze, aniżeli to, że w innym kraju cena warzyw się podniosła. To nie jest istotne dla nas, albowiem nie mamy z tym nic wspólnego. Warto jednak zauważać, że pewne wiadomości ze świata mają wpływ na nasz kraj. Być może nie bezpośredni, jakkolwiek niemniej jednak mają.

Należy na to tylko poczekać. Same ceny paliwa mogą być tego imponującym przykładem – wiadomości. Wskutek tego wypada mieć na uwadze fakt, który traktuje takiego postrzegania wiadomości pod względem zasięgu. To jest podział, jednakże niesłychanie interesujący oraz charakterystyczny. Od razu jesteśmy w stanie ujrzeć, czy dana wiadomość pochodzi z naszego kraju, czy także zza granicy. Wiadomości ze świata są o wiele bardziej rozbudowane, a tym samym dotyczą nie tylko stworzonego przez nas kraju, ale również innego państwa. Po co w takim razie podaje się takie wiadomości w stworzonym przez nas kraj? Być może mają one wpływ na nasze państwo, a tym samym na nas. Tak niezwykle wielokrotnie jest z kwestiami gospodarki. Wzrastające ceny paliw czy też innych produktów to nie jest pod żadnym pozorem zasługa tylko naszego kraju.

Przecież politycy mają na uwadze nasze dobro. Tak się mówi teoretycznie. W szeregu przypadków miarodajne zdarzenia na tle międzynarodowym mają wpływ na poszczególne kraje. Taki właśnie jest z wiadomościami za granicy. Mogą one przedstawiać miarodajne katastrofy, jakie przyczynią się do tego, by zwiększyć ceny towarów, które są do naszego państwa sprowadzane. Mogą również ukazywać niezmiernie groźne i niestety- śmiertelne katastrofy z danego zakątka świata. Nasi rodacy tam również mogą być. Wobec tego wiadomości od razu podają, czy w danej katastrofie nie ucierpiał polak. Jakim sposobem widać, wiadomości z tego rodzaju aspektu, który dotyczy zasięgu również mogą być interesujące.