W nowoczesnych czasach nawet z tak nazywanego mieszkania kawalerskiego wolno zrobić przyjemne oraz przestronne mieszkanie. Wystarczy do aranżacji wnętrz mieszkalnych użyć sporych ilość detalów ze szkła i luster. Wykorzystywać płytki o niewielkiej przestrzeni i meble zaprojektować w taki sposób, by spełniały parę funkcji. Jasne kolorystyki: biel i szarość sprawiają, że powierzchnia nie przytłacza, a prawidłowo dobrane w trakcie aranżowania wnętrza mieszkania dodatki powodują, że szaro-białe wnętrze przestaje być chmurne oraz nabiera nie tylko odcieni, ale także charakteru.

Coraz więcej ludzi korzysta przy aranżowaniu wnętrz mieszkalnych własnych domów z projektantów, którzy nie jedynie mają właściwe pomysły, lecz także mają szeroką gamę towarów i wiedzą jak najprzyzwoiciej wolno je zastosować – tu pomoże nowoczesne biuro. Korzystają z usług wielu firm współpracujących czy punktów sprzedaży, to właśnie dzięki czemu dowiadują się o wszystkich nowościach, jakie są w stanie zastosować. Szukają nowych trendów oraz prostych zastosowań, które poprawnie sprawdzają sie w trakcie aranżacji małych, jednakowoż przytulnych wnętrz. Jeżeli stare meble zalegają w garażu, strychu, piwnicy, a my jesteśmy adeptami stylu retro, należałoby spowodować jak wykorzystać swoje chęci i talent do stworzenia niepowtarzalnego salonu.

To właśnie dzięki łączeniu nowoczesnych mebli ze starymi możemy zdobyć atrakcyjną aranżację w stylu lat 60/70- tych. Meble, których lata świetności już dawno minęły jesteśmy w stanie niezmiernie łatwo odmienić za pomocą zwykłej farby czy oryginalnych elementów. To naturalnie dzięki odświeżeniu starych szaf, regałów poprzez zdobienie ich metodą np. decoupage uzyskują one całkiem śmiały wygląd i stanowią interesujący detal wnętrza. Wystarczy odrobinę wyobraźni, minimum funduszy, zdolności artystycznych by utworzyć swój bezprzykładny i unikalny salon w stylu retro.

Nowoczesne techniki odświeżania, wymiany obić, tapicerek powodują, że nie ma nic prostszego niż zmiana wyglądu swojej starej sofy, a dobre lakiery do drewna odpowiednio zakonserwują odmienione wizualnie wiekowe meble. By nasz salon w całości przedstawiał styl retro nie możemy zapomnieć o jego ścianach. To właśnie dzięki najnowszej technice tworzenia fototapet jesteśmy w stanie samodzielnie dostosować trafny wzór pasujący do stworzonego przez nas wnętrza, który w następnej kolejności będziemy mogli przenieść na nasze ściany.